Vezneciler'deki saldırıda şehit olan 2 polis memuru için tören düzenlendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı Fatih Camii'ndeki törene şehit yakınlarının tepkisi damga vurdu.

CHP'NİN ÇELENGİ İSTENMEDİ, KILIÇDAROĞLU YUHALANDI
CHP'nin cenazeye gönderdiği çelenk şehit yakınları tarafından istenmedi. Daha sonra da törene gelen Kılıçdaroğlu yuhalandı. 


EMNİYET MÜDÜRÜ: PROTESTO ETMEYELİM

Vatandaşlar Fatih Camii'ndeki cenaze töreninde siyasilerden gelen çelenklere tepki gösterdi. Bir şehit yakınının Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönderdiği çelengi fırlatarak 'burda istemiyoruz' demesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürü mikrofonu eline aldı ve 'Kavga bize yakışmaz, saygılı olalım. Protesto etmeyelim' uyarılarında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Vezneciler'de gerçekleştirilen bombalı saldırıda şehit olan polis memurları Kadir Cihan Karagözlü ile Gökhan Topcu'nun Fatih Camii'ndeki cenaze törenine katıldı. Bir grup tarafından içeride protesto edilen Kılıçdaroğlu'nun camiden çıkışı sırasında arbede yaşandı. Kılıçdaroğlu'nu protesto eden kişileri polis uzaklaştırdı.

Kılıçdaroğlu, dün katıldığı bir programda, "Biz hapiste hasta yatan PKK'lıya da gittik, DHKP-C'liye de gittik. Hiç ayrım yapmadık" ifadelerini kullanmıştı.