Milliyet.com.tr - 20 Nisan'da İstanbul'daki evinde sinir krizi geçiren, Bağcılar'da özel bir hastaneye kaldırıldıktan sonra ruh ve sinir hastalıkları hastanesine sevk edilen Şafak Sezer’in, hastaneden çıktıktan sonra evinde çekilen ilk görüntüleri 'Renkli Sayfalar' programında yayınlanmıştı. Ünlü komedyen, herkesin merak ettiği sinir krizi nedenini yine aynı program için anlattı.

Son olarak doktorların tedavi sürecini uzatmasına rağmen hastaneden kaçmaya çalıştığı yönündeki haberlerle gündeme gelen Şafak Sezer, geçirdiği rahatsızlıkta, 12 yıllık birikim ve en yakın arkadaşının ölüm yıldönümünün etkili olduğunu söyledi.

"DELİRSEM HERKESİ ISIRIRIM"

Birçok komedi filminde başrolü oynayan ve yönetmenliğini yapan Sezer, "Delirmedim. Delirsem buradaki herkesi ısırırım herhalde. Son 12-13 yıldır sinema ve televizyona yoğunluk verdim. Kafam dolu açıkçası. Güler yüzümü göstermek istiyorum ama hiç görünmüyor. Bu sefer hep sinirli tarafım görünüyor. Beni insanlar yarı seviyor, yarı sevmiyor. İnsanım ben de, bazen sinirlerim bozulabiliyor. 12 yıllık bir birikimle ve çocukluk arkadaşımın ölüm yıldönümü olduğu için birtakım şeyler yaşandı" ifadelerini kullandı.

ŞEKER KOMASINA GİRDİ

Yıllardır görmediği ablasıyla görüşen ve bu görüşme sırasında aşırı heyecanlanan Şafak Sezer, bir anda fenalık geçirdi. Şekerinin düştüğünü zanneden Sezer, toparlanmak için iki dilim çilekli pasta yiyince tam tersi komaya girdi. Hemen Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılan Sezer’in şekerinin 540 olduğu görüldü.

Kalp krizi geçiren ünlü oyuncuya hemen müdahale yapılırken, kalbine giden damarlar tıkandığı için ikinci kez stent takıldı.

Eşinin yanından ayrılmadığı Şafak Sezer, hastaneden taburcu edildi.

HASTANEDEN ŞAFAK SEZER AÇIKLAMASI 

Ünlü oyuncu Şafak Sezer’in sağlık durumuyla ilgili Acıbadem Kadıköy Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Sinan Dağdelen tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Şafak Sezer’in 3 Mayıs 2016 Salı günü akşam saatlerinde göğsünde sıkıntı ve çarpıntı şikayetiyle hastanelerine başvurduğu aktarılan açıklamada, “Hastamız Şafak Sezer, dün akşam göğsünde sıkıntı hissi ve çarpıntı şikayeti ile Acıbadem Kadıköy Hastanesi Acil Servisi’ne başvurmuştur. Acil Servis’te yapılan ilk tıbbi inceleme sonrasında uygulanan ilaç tedavisiyle rahatlatılmıştır. Bugün yapılan koroner anjiyografi (el bileğinden anjiyo) işlemi sırasında bir kalp damarına stent takılarak daralan kalp damarı açılmıştır. Klinik olarak tamamen iyi durumda olan hastamız Şafak Sezer, bu akşam taburcu edilmiştir” denildi. 

ŞAFAK SEZER KİMDİR?

Erol Şafak Sezer (d. 10 Ekim 1970; Sincan, Ankara), Türk oyuncu, senarist ve yönetmen.

1989 yılında Ankara Halk Tiyatrosunda Haldun Taner'in "Eşeğin Gölgesinde" adlı oyunla Ankara'da Oktay Kara ve Taylan Velioğlu ile ilk olarak sahneye çıktı. Ankara Halk Tiyatrosunda "Devri Yalan", "Başımızda Pakbulut, Sen Bu Seçimi Unut", "Saddam'ı Kim Öptü", "Şirinler", "Edi Büdü" ve "Uzaylı Arif" adlı oyunlarla, Ankara Ekin Tiyatrosunda ise "Biz Bu İhtilali Niye Yaptık", "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz" adlı oyunlarla seyirci karşısına çıktı. Dario Fo'nun "Yüzsüz" adlı oyunundan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi'nin çektiği "Bir Düğün Masalı" adlı filmde rol alan sanatçının yer aldığı televizyon dizileri: "Televizyon Çocuğu" (Okan Bayülgen`in programı), "Sıdıka", "Baskül Ailesi", "Dostlar Pasajı", "Şafak Vakti" ve "Reyting Hamdi"... "Üçlü Oyun" filminden sonra sanatçı "Vizontele" için kamera karşısına geçti. Daha sonra da Turkfilmi adlı yapım şirketinin ilk filmi olan Rus Gelin'de Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Kaan Boztepe'le birlikte rol aldı.

Şafak Sezer’in bugünkü ününe kavuşmasında, şovmen Boran Kaya’nın sunduğu “İner misin Çıkar mısın?” adlı yarışma programının rolü büyüktür. Zira o dönemin en beğenilen yarışma programlarından biri olan “İner misin Çıkar mısın?”da Şafak Sezer birinci olmuştur.