HÜSEYİN?EROĞUL
Beşiktaş'ın süper yıldızı Ricardo Quaresma, Başkan Fikret Orman'la Vodafone Arena'da buluştu. Dün sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçen Q7 daha sonra Vodafone Arena'yı Başkan Fikret Orman ile birlikte gezdi. Yeni stadı çok beğendiğini dile getiren Portekizli oyuncu, "Burada unutulması zor hatıralarım var. Stadın yeni görüntüsü beni çok etkiledi. Burada maç yapıyor olmanın hayali bile beni heyecanlandırıyor. Şimdi sıra burada her şeyi kazanmak için tüm gücümüzü ortaya koyma vakti. Benim için geçmiş arkada kalmıştır, geçmişle yaşamıyorum. Hayallerim ve hedeflerim her zamankinden büyük. Kendimi bu büyük kulübün bir parçası olarak hissediyorum" ifadelerini kullandı. 
Taraftarlarla özel bağı var
Başkan Fikret Orman ise "Önemli olan sahada işimizi profesyonelce yapmak. Quaresma, Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra Beşiktaş'ın ne derece profesyonel ve büyük bir kulüp olduğunu anladığını söyledi" ifadelerini kullanırken, taraftarlar ve oyuncu arasındaki ilişkiyi de enteresan olarak değerlendirdi. İki taraf arasında muazzam bir bağ olduğunu belirten Orman, "Quaresma artık 30 yaşında ve hatalarından ders almış birisi olarak aramıza katıldı. Bir futbolcunun en olgun çağında. Quaresma'nın taraftarlarla özel bir bağı var. O da bunun farkında. O yüzden şimdi Beşiktaş'ta önemli işler yapma zamanı. Çok sevdiği taraftarlarla birlikte güzel günler yaşayacağız" diye konuştu. 
MALİYETİ?4.5 MİLYON €
Ricardo Quaresma'yı dün sağlık kontrolünden geçiren ve 2+1 yıllık sözleşme imzalayan Beşiktaş, Portekizli yıldız için kasasından çıkacak rakamları da açıkladı. Portekizli yıldız için kulübü Porto'ya 1 milyon 200 bin avro sözleşme fesih bedeli ödeyecek olan siyah-beyazlılar, oyuncuya da 2015-16 sezonu için 1 milyon 768 bin avro; bir sonraki yıl ise 1 milyon 600 bin avro garanti ücret verecek. Quaresma 2016-17 yılında en az 30 resmi maçta görev alırsa, sözleşmesi 2017-18 sezonuna kadar uzatılacak ve bu durumda oyuncu 1 milyon 768 bin avro garanti ücret alacak.
Gelir gelmez para kazandı
Beşiktaş'taki ilk dönemini kötü bir şekilde noktalayan Ricardo Quaresma, kulübün kendisine kestiği 125 bin avroluk cezayı geri almaya hak kazandı. Beşiktaş'la sözleşmesi devam ederken kulüpten izinsiz olarak özel bir televizyon kanalına konuştuğu iddiasıyla 125 bin avro ceza kesilen Portekizli oyuncunun açtığı dava lehine sonuçlandı. 3 yıl önce açılan davayı sonuca bağlayan mahkeme, Ricardo Quaresma'yı haklı bularak kararın yok hükmünde sayılmasına hükmetti. Bu sonucun ardından Beşiktaş, 125 bin avroluk cezayı Quaresma'ya geri ödeyecek.