Beşiktaş'a transferi sonrası Avusturya kampında basın mensuplarının karşısına çıkan Ricardo Quaresma, Türkiye'de başka bir takımda oynamasının söz konusu olmadığını dile getirdi. Bir ara G.Saray ve Fenerbahçe'nin de transfer gündemine gelen Quaresma, "Benim için Türkiye'de Beşiktaş dışında bir başka kulüpte oynamak seçeneği yoktu. Çünkü bu durum, Beşiktaş taraftarına büyük bir saygısızlık olurdu" dedi. Portekizli yıldızın diğer açıklamaları şöyle: 


GEÇMİŞTE OLAN GEÇMİŞTE KALDI
"Burada bana büyük bir sevgi ve saygı var. En önemli hayalim Beşiktaş'la şampiyonluk kazanmak. Siyah-beyazlı formayla kupalar kazanmadan kariyerimi sonlandırmak istemiyorum. Harika bir takıma ve harika bir teknik direktöre sahibiz. Tüm amacım, Beşiktaş'ın elde edeceği başarıya katkı sağlamak. Başkanımızla bir görüşme yaptım ve geçmişte olan geçmişte kaldı. Birlikte hareket ediyoruz. Yeni bir sayfa açtık." 


KENDİMİ EVİMDE GİBİ HİSSEDİYORUM
"Beni en çok üzen şey, Beşiktaş'taki ilk dönemimde şampiyon olamamaktı. Kendimi burada evimde gibi hissediyorum. Dubai'de mutlu değildim. Porto'ya dönüşüm mutluluk vericiydi. Beşiktaş'ta da çok mutluyum ve geçmişi tamamen unuttum. Şu anda buradayım ve başarı istiyorum. Takıma katkı sağlama noktasında çok büyük bir isteğim ve kararlılığım var." 


7 DE OLUR, 07 DE...
Quaresma forma numarası hakkında da, "7 numarayı sevdiğimi herkes biliyor. Ancak burada o numarayı giyen başka bir arkadaşım var ve ona saygı göstermeliyim. Numaranın bir önemi yok. 7 olur, 07 olur, 77 olur benim için sorun değil" değerlendirmesinde bulundu.


GÜNEŞ'TEN ÇOK ŞEY ÖĞRENECEĞİM
Şenol Güneş'in çok önemli ve değerli bir teknik adam olduğunu belirten Quaresma, "Onunla birlikte çalışmak benim için eşsiz bir deneyim olacak. Güneş, kariyerinde çok önemli başarılar elde etti. Burada ondan çok şey öğreneceğim" dedi.