Beşiktaş'ın yeni transferi Ricardo Quaresma, Avusturya kampında düzenlediği basın toplantısında iddialı açıklamalarda bulundu. Çocukları olduktan sonra daha da olgunlaştığını dile getiren Portekizli yıldız, "Beşiktaş'la kupalar kazanmadan futbolu bırakmam" diye konuştu. Geri döndüğü için çok mutlu olduğunu belirten Q7, "Yeniden Beşiktaş'ta olmak rüya gibi. Başkanımızla bir görüşme yaptım. Artık geçmiş geçmişte kaldı. Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşayamamak beni çok üzüyor. Burada şampiyon olmadan kariyerimi sonlandırmak istemiyorum" ifadelerini kullandı. Beşiktaş'ta kendini evinde gibi hissettiğini söyleyen Quaresma, "Dubai'de mutlu değildim. Porto'ya geri dönmek beni mutlu etti. Burada çok çalışacağım. Takıma katkı sağlamak konusunda büyük bir kararlılığım ve isteğim var. Dayanışma duygusu üst düzey olan bir takıma geldim ve bu ekibin bir parçası olduğum için gururluyum" dedi. 
7 olmuş 007 olmuş fark etmez
Ricardo Quaresma kendisiyle özdeşleşen 7 numaralı forma konusuna da açıklık getirdi. 7 numarayı sevdiğini dile getiren Q7, "Şu anda bu rakamı kullanan başka bir arkadaşım var ve ona saygı göstermem gerekiyor. Numaranın bir önemi yok. 7 olur 007 olur fark etmez. Benim için önemli olan başarı için kararlı olabilmek, o kararlılığa sahibim" dedi. Beşiktaş'ın derbi kazanamamasına da değinen Portekizli, "Burada olmadığım dönemde de Beşiktaş'ı takip ettim. Mümkünse bütün derbileri kazanmak istiyoruz" ifadelerini kullandı. Türkiye'de başka bir takımda oynamayı aklından geçirmediğini de dile getiren başarılı oyuncu, "Eğer başka bir takıma gitseydim bu kulübe ve taraftarlara saygısızlık olurdu. Rakiplerimizin yaptığı transferler bizi sadece daha çok motive eder. Bizi hedeflerimize ulaşmak için çalışacağız" diye konuştu. 
GÜNEŞ'TEN ÖĞRENECEKLERİM VAR
Beşiktaş'ın tecrübeli hocası Şenol Güneş'e övgüler dizen Quaresma, "Ondan öğreneceklerim var. Futbolcular her maçta iyi olmak ister ama bazen iniş çıkış yaşayabilirler" ifadelerini kullandı. Kamptaki ilk idmanında neşeli tavırlarıyla dikkati çeken Quaresma arkadaşlarıyla bol bol şakalaştı.