Avrupa'nın önemli futbol kulüplerinin mücadele ettiği hazırlık turnuvası 2015 Uluslararası Şampiyonlar Kupası'nın Kuzey Amerika ayağında karşılaşacak Barcelona ile Manchester United son hazırlıklarını yaptı. Bugün yerel saatle 13.00'te Santa Clara kentinde bulunan Levi's Stadyumunda oynanacak maç öncesi Barcelona antrenman yaptı.


Barcelona takımının kaldığı San Francisco şehrindeki St. Regis Hotel önünde toplanan taraftarlar, futbolculardan imza almak için mücadele etti. Taraftarlardan Abraham Alvarez, "6 saatlik yoldan sadece bu maçı izlemek için ve imza alabilmek için geldim. Formama imza alabilmek için bekliyorum. Arda Turan, takıma çok iyi bir katkı sağlayacaktır" diye konuştu.
Mancherster United, San Jose Earthquakes futbol takımının stadında, Barcelona takımı ise San Francisco 49ers Amerikan futbol takımının sahasında antrenmanlarını sürdürdü. Sadece antrenmanları izlemek isteyenler için 150 dolara bilet satıldı.
Bu yıl formatında değişikliğe gidilen Uluslararası Şampiyonlar Kupası, Kuzey Amerika-Avrupa, Çin ve Avustralya olmak üzere 3 farklı turnuva şeklinde düzenleniyor.
Turnuvaya, aralarında İngiltere'den Manchester United, Chelsea ve Manchester City, İspanya'dan Barcelona ve Real Madrid, İtalya'dan Milan, Inter, Roma ve Fiorentina, Fransa'dan Paris Saint-Germain (PSG) ve Portekiz'den Benfica gibi Avrupa futbolunun önden gelen kulüpleri de katılıyor.