Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu maçında Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe'de, Teknik Direktör Vitor Pereira dün bir basın toplantısı düzenlendi. Shakhtar'ın çok tecrübeli ve kaliteli bir takım olduğunu söyleyen Portekizli teknik adam, "Takım halinde uyum sağlamaya çalışıyoruz. Sadece 3 hafta beraber çalışan bir takımız. Mümkün olan üst düzeye çıkmaya çalışıyoruz. Shakhtar'ın bazı avantajları var. Bunların ilki, uzun yıllardır aynı hocayla çalışıyorlar. İkincisi aynı hocayla ve aynı oyuncu grubuyla çalışıyorlar. Hazırlık dönemine bizden daha önce başladılar ve bizden öndeler. Bireysel kaliteleri üst düzeyde. Hızlı ve güçlü oyuncuları var. Sahanın her yerinde iyi oyuncuları var. Ancak bizim de kendi argümanlarımız ve kozlarımız var. Bizim kozlarımız sahada daha baskın olacak" diye konuştu. 
Ukrayna uzmanı oldum
Sistemle ilgili sorulara Portekizli teknik adam, "4-4-2 olsun, 4-3-3 olsun, benim için önemli olan sistemler değildir. Oyuncularımın sahada rahat edeceği bir oyun, herkesin takıma katkı sağlayacağı bir sistem istiyorum" cevabını verdi. Geçmişte Ukrayna takımları ile Avrupa arenasında birçok kez karşılaştığını hatırlatan Pereira, "Shakhtar, Dnipro ve Dinamo Kiev'le bugüne kadar karşılaşma fırsatı buldum. Ukrayna konusunda uzman oldum diyebilirim. Kaliteli takımlar oluşturdular. Shakhtar'ın özellikle orta saha ve forvette çok iyi Brezilyalı oyuncuları var. Hızlı oyuncuları var. Rakibimize saygı duyuyorum ama her maça kazanmak için çıkıyoruz. Kendi kimliğimizi sahaya yansıtacağız ve güzel bir karşılaşma olacak" diye konuştu.
VOLKAN BENDEN YAKIŞIKLI
Vitor Pereira, basın toplantısında yanında oturan Volkan Demirel'e takıldı. Toplantı sırasında bir ara Volkan'ı gösteren Portekizli hoca, "Bir daha ki sefere yanıma daha çirkin bir futbolcu koysunlar. Benim imajım sarsılmasın" diyerek sarı-lacivertlilerin kaptanına takıldı.
LUCE BENDEN SONRA FENER'E GELEBİLİR!
Lucescu'nun kendisinden sonra Fenerbahçe'nin teknik direktörü olacağı yönündeki haberlerin sorulması üziren Pereira, "Benim iki yılım var. Benden sonra olabilir" derken, "Lucescu son derece tecrübeli bir hoca ve futbolun yaşlı kurdu. Futbolla ilgili her şeyi biliyor. Ben Porto'da iken de yerime Lucescu'nun geçeceği söyleniyordu. Ama maç iki teknik adam arasında değil takımlar arasında oynanacak" ifadelerini kullandı.