HÜSEYİN EROĞUL
Beşiktaş transferde gaza bastı. Demba Ba'nın boşluğunu Mario Gomez'le dolduracak olan Beşiktaş şimdi de orta sahaya takviye için harekete geçti. Veli ve Tolgay'ın sağlık durumları sonrasında orta sahada sayısal olarak eksiklik yaşayan ve bir anda transfer gündemi değişen siyah-beyazlılar, Napoli'de forma giyen Gökhan İnler'le görüşmelerini sürdürüyor. Siyah-beyazlılar, yaklaşık 2 haftadır devam eden pazarlıklarda muhatabını indirime ikna etse de henüz fiyatı istediği seviyeye çekebilmiş değil. Gökhan İnler ve Beşiktaş arasında görüşmeleri devam eden bir başka konu da sözleşme süresi. Siyah-beyazlılar 31 yaşındaki tecrübeli oyuncuya 2+1 yıllık mukavele teklif ederken, Gökhan'ın 3+1 yıllık sözleşme istediği kaydedildi. Beşiktaş'ın Gökhan İnler'le pazarlıklara devam edeceği ve Şenol Güneş'in de istediği oyuncuya imza attırmak için her türlü yolu deneyeceği öğrenildi. 
Ozan Tufan da listede
Bu arada Bursa'dan ayrılmak istediğini dile getiren Ozan Tufan'a ilk hamle Beşiktaş'tan geldi. Teknik Direktör Şenol Güneş'in, "Kadroda olursa çok büyük işler yapar" diyerek yöneticileri harekete geçiren genç oyuncu için siyah-beyazlılar Bursaspor'un kapısını takas ve para teklifiyle çaldı. Ozan için Bursaspor'a Mustafa Pektemek, Necip Uysal ve Ömer Şişmanoğlu ve bir miktar da para teklif eden Beşiktaş'a yeşil-beyazlı yönetimden olumsuz cevap geldi. Ozan Tufan'ı kadrosunda tutmak isteyen, transferi halinde de yurtiçinden bir takıma satmayı düşünmeyen Bursaspor yönetimini siyah-beyazlılar ikna etmek için çaba harcayacak ve ilerleyen günlerde yeni bir teklif sunacak.
Çalışkan Quaresma
Antrenman eksiği olduğu için hazırlık maçlarında forma giyemeyen Quaresma'nın gelişimi teknik heyeti sevindirdi. Siyah-beyazlı takımla ikinci baharını yaşayan tecrübeli oyuncunun antrenmanlardaki çalışkanlığı ve formunu yükseltmesi üzerine Teknik Direktör Şenol Güneş'in Portekizli yıldıza bu akşamki NK Zavrc maçında süre verebileceği belirtildi.