Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Bursaspor, Lakhwiya takımıyla hazırlık maçında karşılaştı. Bursa Atatürk Stadı'nda oynanan karşılaşmada tribünlerin gündemi ise takımdan ayrılmak isteyen Ozan Tufan ve Volkan Şen'di... Yeşil-beyazlılar maçı 3-1 kazansa da taraftarlar kadro dışı kalan Volkan Şen ile ipleri koparmaya hazırlanan Ozan Tufan'a protestoda bulundu. Bütün tribünler karo halinde 'Hain Volkan Şen' şeklinde tezahürat yaparken, bir grubun da 'yönetim istifa' şeklinde bağırdığı dikkatlerden kaçmadı. Karşılaşmada bir gol atan Ozan Tufan ise topu her ayağına aldığında ıslıklanıp yuhalandı. 
Volkan Şen kadro dışı
Bursaspor Kulübü karşılaşma öncesinde Volkan Şen'in kadro dışı kaldığını açıklamıştı. Yeşil-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Volkan Şen'in Almanya kampı öncesinde ve sırasında defalarca, "Bu takımda olmak istemiyorum" şeklinde görüş bildirdiği belirtilirken, teknik heyet ile yönetimin bütün olumlu yaklaşımlarına rağmen, oyuncunun bu tavrını değiştirmediği vurgulandı. Volkan Şen'in, haklı veya haksız bir gerekçe ortaya koymadan, oynamak istemediğine dair ısrarını sürdürdüğü aktarılarak, "Her konudaki samimi yaklaşımlarımıza rağmen, Volkan Şen, menajeriyle birlikte katıldığı görüşme esnasında, 'kendisini bu takıma ait hissetmediğini' bir kez daha tekrarlamıştır" ifadeleri kullanıldı.


Ozan Tufan GOLÜNÜ attı, ağladı
Bursaspor, Katar ekiplerinden Lekhwiya ile yaptığı hazırlık maçını 3-1 kazandı. Takımın ilk golünü atan ve tribünlerin büyük tepki gösterdiği Ozan Tufan golden sonra gözyaşlarını tutamadı. Yeşil-beyazlıların diğer golleri Emre Taşdemir ve Bakambu'dan geldi.