Valencia Fransız ekibini eleyip gurup maçlarına kalması halinde Feghouli hiçbir kulübe satılmayacak aksi taktirde Fenerbahçe'nin teklifi masaya yatırılacak. 


Valencia satmaktan yana
Cezayirli yıldızın menajeri ile yapılan toplantıda sözleşme yenilemesi hususunda anlaşma sağlanamadı. 2016 yılının Haziran ayında sözleşmesi bitecek olan Sofiane Feghouli için Fenerbahçe'nin teklif ettiği iddia edilen 8 milyon Euro"ya İspanyollar sıcak bakıyor. Kendileri ile sadece 1 yıllık sözleşmesi kalan Feghouli'den gelecek bu parayı değerlendirmeye alan Valencia yönetimi bu oyuncunun kendilerine bedavaya geldiğini de göz önünde bulundurarak Sarı-Lacivertli takıma satılmasını istiyor. Ancak teknik heyet bu isteğe karşı çıkarak beklenmesinden yana görüş belirtti. 
İspanyol basınına göre Cezayirli milli oyuncu için tek seçenek Fenerbahçe değil. Diğer bazı kulüplerden de teklifler olduğunu savunan gazeteler Valencia'nın Şampiyonlar Ligi'nde elenmesi halinde bile bu oyuncu ile sözleşme yenileyip bu kupada yoluna devam eden başka bir takıma kiralık olarak verilebileceğini yazdılar.


Feghouli: La Liga'da kalmak istiyorum
Bu arada Feghouli'de İspanyol basınına yaptığı açıklamada gönlünün La ligada devam etmekten yana olduğunu söyledi. Cezayirli yıldız menajeri ile kulüp arasında görüşmelerin devam ettiğini hatırlatarak " Biz yönetime teklifimizi ilettik onlarda değerlendirmeye aldılar. Ben halen bu takımın resmi oyuncusuyum ve bir yıllık daha sözleşmem var. Ben kalmaktan yanayım. Biraz daha beklememiz lazım" sözleri etti.