Galatasaray'da bir kez daha Hamit Altıntop şoku yaşanıyor. Sarı-kırmızılı takıma geldiği günden bu yana şanssızlıklar yakasını bırakmayan ve 3 hafta önce menüsküs ameliyatı olan tecrübeli futbolcu, tam takımla çalışmalara başlamıştı ki bu sefer de kıkırdağından operasyon geçirdi. Deneyimli oyuncunun sahalara dönüş süresi 2 ay daha uzadı. 


253 GÜNÜ TEDAVİ İLE GEÇTİ


Temmuz 2012'de Galatasaray'a transfer olan ve bu tarihten sonra altı defa sakatlıklar yüzünden sahadan uzak kalan Hamit, bu süreçte 50 maçta tedavisi devam ettiği için kadroda yer alamadı. Galatasaray'ın transfer sonrasında oynadığı 156 karşılaşmasının 50'sinde görev yapamayan deneyimli oyuncu, 253 günü tedavi ile geçirdi. Bu periyotta kalça, uyluk, diz, kas ve adale sakatlıkları yaşayan gurbetçi futbolcunun sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. 


SON 22 GÜNDE 6 SAKAT


Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce de Hamit'in durumuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Kıkırdakta bir parçanın diz içine düştüğünü gördük. Sonradan olan bir şey maalesef. Buradaki çalışmalar sırasında yaşanan bir şanssızlık. Aynı diz fakat karşı taraftan bir küçük kıkırdak parçası eklem içine düşmüş. En büyük şansımız bunu erken fark etmek oldu" dedi. G.Saray için sıkıntılar Hamit ile de son bulmuyor. Sarı-kırmızılı takımda son 22 günde 6 futbolcu sakatlanırken, 1 oyuncusu da kırmızı kart görerek 2 maç ceza aldı. 


DAKİKASI 2 BİN 532 EURO


Sarı-kırmızılı kulübün kasasından şu ana kadar Hamit için 11.3 milyon Euro garanti ve 1 milyon 760 bin Euro maç başı olmak üzere toplam 13 milyon 60 bin Euro çıktı. 4 sezonda 80 resmi maç oynayan Hamit, Galatasaray'da dakika başına 2 bin 532 Euro kazandı.


UEFA'DAN CEVAP BEKLENİYOR...


Transfer döneminde Finansal Fair Play'e (FFP) uygun hareket eden Galatasaray, raporunu hafta içinde UEFA'ya yolladı. UEFA'ya gönderilen raporda kadrodaki sözleşmeli oyuncu sayısının azaltıldığına, takım içinde tasarrufa gidildiğine dikkat çekildi ve rakamlarla bu detaylar gösterildi. Bütçedeki açığı hala kapatamadıklarını ancak iyi niyetli hareket ettiklerini vurgulayan sarı-kırmızılı yetkililer, UEFA'dan 2 yıllık erteleme istedi. FFP konusunda olumlu geri dönüş bekleniyor.  (Sabah)