Müthiş transferlerle yeni sezonda fırtına gibi eseceğinin sinyalini veren Trabzonspor 2'de 2 yaptı. Geçen hafta Hüseyin Avni Aker'de Bursaspor'u Erkan Zengin'in golüyle deviren bordo-mavililer, ilk haftanın flaş takımı (Mersin'de 5-2 kazandı) Beşiktaş'ı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda devirdi. 


ORTA GOL OLDU 
ilk hafta sonuçları ve ortaya konulan futbolla maçın favorisi gösterilen Beşiktaş net pozisyonları harcadı. Sahanın yıldızlarından Yusuf Erdoğan 53. dakikada Fırtına'yı öne geçirdi. Quaresma 57'de eşitliği sağladı. Portekizli yıldızın yaptığı orta kaleci Onur'un da hatasıyla yan direğin içine çarparak filelere gitti. Bu pozisyonda Trabzonlu oyuncuların kullanılan serbest atışta topun durmadığı yönündeki itirazları ise hakem Ali Palabıyık tarafından kabul görmedi. 


ERKAN YİNE ATTI 
57'de eşitliği sağlayan Quaresma 3 dakika sonra ikinci sarıdan kırmızı gördü. İlk sarı kartı Yusuf Erdoğan'a yaptığı çok sert faul yüzünden gören Quaresma ikincisinde ise hakemin "Atışı kullanmak için düdüğümü bekle" hareketinden sonra erken davranarak gördü. Trabzonspor 10 kişi kalan rakibinin üzerine üzerine gitti, 84'te Erkan Zengin'in güzel golüyle ligde 2'de 2 yaparak şampiyonluk adayı olduğunu haykırdı.