Şampiyonlar Ligi gruplarına kalan 5 takım belli oldu. Dinamo Zagreb, Maccabi Tel Aviv, Malmö, Valencia ve Shakhtar Donetsk gruplara kalmayı başardı.

Fenerbahçe'yi eleyerek bir üst tura çıkan Lucescu'nun teknik direktörlüğünü yaptığı Shakhtar Donetsk, ilk maçta 1-0 yendiği Rapid Wien'le ikinci maçta da 2-2 berabere kalarak adını gruplara yazdırdı. Lucescu, deplasmanda aldığı 1-0'lık galibiyete rağmen kendi sahasındaki maçta ecel terleri döktü. 2-1 mağlup duruma düşen Shakhtar beraberliği sağlayarak adını Şampiyonlar Ligi gruplarına yazdırdı.

Monaco ilk maçta 3-1 yenildiği Valencia'yı kendi sahasında 2-1 yenmesine rağmen adını Şampiyonlar Ligi'ne yazdıramadı.

Skenderbeu, Basel, Celtic, Monaco ve Rapid Wien ise yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek.



İşte şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalan 5 takım;


Dinamo Zagreb (2) 4 - 1 (1) Skenderbeu Korçe 
Maccabi Tel Aviv (2) 1 - 1 (2) Basel 
Malmö FF (2) 2 - 0 (3) Celtic 
Monaco (1) 2 - 1 (3) Valencia 
Shakhtar Donetsk (1) 2 - 2 (0) Rapid Wien



Dinamo Zagreb 4-1 Skenderbeu (İlk maç: Skenderbeu 1-2 Dinamo Zagreb)

9. dakikada Dinamo Zagreb, El Arbi Hilal Soudani'nin attığı golle sahasında öne geçti: 1-0
10. dakikada Skenderbeu, Esquerdinha'nın attığı golle deplasmanda beraberliği yakaladı: 1-1
15. dakikada Dinamo Zagreb, Armin Hodzic'in attığı golle yeniden öne geçti: 2-1
48. dakikada Dinamo Zagreb, Goncalo Santos'un kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kaldı.
55. dakikada Dinamo Zagreb, Jeremy Taravel'in attığı golle 10 kişiyle farkı 2'ye çıkarttı: 3-1
80. dakikada Dinamo Zagreb, El Arbi Hilal Soudani'nin attığı golle farkı 3'e çıkarttı: 4-1
Karşılaşmayı 4-1 kazanan Dinamo Zagreb gruplara yükseldi.



Maccabi Tel Aviv 1-1 Basel (İlk maç: Basel 2-2 Maccabi Tel Aviv)

12. dakikada Basel, Luca Zuffi'nin attığı golle deplasmanda öne geçti: 0-1
24. dakikada Maccabi Tel Aviv, Eran Zahavi'nin attığı golle sahasında beraberliği yakaladı: 1-1
Karşılaşma 1-1 beraberlikle sona ererken, Maccabi Tel Aviv gruplara yükseldi.



 Malmö 2-0 Celtic (İlk maç: Celtic 3-2 Malmö)

23. dakikada Malmö, Markus Rosenberg'un attığı golle sahasında öne geçti: 1-0
55. dakikada Malmö, Dedryck Boyata'nın kendi kalesine attığı golle farkı 2'ye çıkarttı: 2-0
Karşılaşmayı 2-0 kazanan Malmö gruplara yükseldi.

 

Monaco 2-1 Valencia (İlk maç: Valencia 3-1 Monaco)

4. dakikada Valencia, Alvaro Negredo'nun attığı golle deplasmanda öne geçti: 0-1
18. dakikada Monaco, Andrea Raggi'nin attığı golle sahasında beraberliği yakaladı: 1-1
75. dakikada Monaco, Guido Marcelo Carrillo'nun attığı golle sahasında öne geçti: 2-1
Karşılaşmayı Monaco 2-1 kazanırken, Valencia gruplara yükseldi.

 

Shakhtar Donetsk 2-2 Rapid Wien (İlk maç: Rapid Wien 0-1 Shakhtar Donetsk)

10. dakikada Shakhtar Donetsk, Marlos'un attığı golle sahasında öne geçti: 1-0
13. dakikada Rapid Wien, Louis Schaub'un attığı golle deplasmanda beraberliği yakaladı: 1-1
22. dakikada Rapid Wien, Steffen Hofmann'ın attığı golle deplasmanda öne geçti: 1-2
27. dakikada Shakhtar Donetsk, Oleksandr Gladky'nin attığı golle beraberliği yakaladı: 2-2
Karşılaşma 2-2 beraberlikle sona ererken, Shakhtar Donetsk gruplara yükseldi.


UEFA Şampiyonlar Ligi play-off turunda oynanacak diğer maçların programı ve ilk karşılaşmalarda alınan sonuçlar ise şöyle:


21:45 APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi) - Astana (Kazakistan) (0-1)
21:45 Partizan (Sırbistan) - BATE Borisov (Belarus) (0-1)
21:45 Bayer Leverkusen (Almanya) - Lazio (İtalya) (0-1)
21:45 Club Brugge (Belçika) - Manchester United (İngiltere) (1-3)
21:45 CSKA Moskova (Rusya) - Sporting Lizbon (Portekiz) (1-2)