Khalili, İsveç'in 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'nde Liechtenstein ve Moldova ile yapacağı maçlar öncesinde başkent Stockholm'de gerçekleştirdiği kampta, AA muhabirine Mersin İdmanyurdu ve Süper Lig'e ilişkin açıklamalarda bulundu. Khalili, Süper Lig'deki hakem hatalarıyla ilgili olarak, "Süper Lig'de hakem hataları çok fazla gündeme getiriliyor. Herkes kendi hatalarını görmezden geliyor ve kolaycılığa kaçarak, hakemleri suçluyor. Bunun yerine kendi hatalarımıza baksak, daha başarılı olur ve daha iyi futbol oynarız" diye konuştu.
Mersin İdmanyurdu'nun lige istediği gibi bir başlangıç yapamadığını ve kötü sonuçlar aldığını belirten 23 yaşındaki futbolcu, "Bu gidişata son vermek için çok çalışmamız gerekiyor" dedi. Mersin İdmanyurdu'nda teknik direktörlüğe getirilen Bülent Korkmaz hakkında da görüşlerini aktaran genç futbolcu, "Korkmaz'ın gelmesiyle takıma yeni bir hava geldi. Sonraki günlerde bu hava ile çıkışa geçeceğimiz inanıyorum" ifadelerini kullandı.
Öte yandan, antrenman öncesi basın toplantısı düzenleyen İsveç Teknik Direktörü Erik Hamren, 9 Ekim'de karşılaşacakları Liechtenstein maçında sahaya 4-4-2 sistemiyle çıkacaklarını açıkladı. İsveç'in ilk 11'de, Trabzonspor'dan Erkan Zengin, Kasımpaşa'dan Isaksson ve geçen sene Gençlerbirliği'nden Yunanistan'ın Olympiakos takımına transfer olan Jimmy Durmaz'ın da yer alması bekleniyor.