Türkiye'de geçtiğimiz yıl Çaykur Rizespor forması giyen ve Galatasaray'ın da transfer listesine giren genç yetenek Ali Adnan, İtalya'daki yeni takımında fırtına gibi esiyor. Sezon başında 2.2 milyon euro bonservisle Udinese'nin yolunu tutan Iraklı futbolcu, geride kalan süre içinde Çizme'den tam not aldı.
Yedinci haftası geride kalan Serie A'da tüm maçlarda forma giyen 21 yaşındaki Iraklı oyuncu, ayrıca bir İtalya Kupası maçında da görev aldı. Takımının en istikrarlı isimlerinden bir tanesi olarak banko oyuncu olan Ali Adnan için ligin en iyi sol beklerinden bir tanesi olduğu yönünde yorumlarda bulunuldu.  
Fanta Magic internet sitesinde ligdeki futbolculara puanlar verildi. 8 üzerinden 6 puanın verildiği Adnan, sol bek olarak en iyi isimler arasında gösterildi. Lazio karşılaşmasının da içinde olduğu bazı maçlarda maçın adamı olarak gösterildi. 


'Performansı kesinlikle etkileyici'
Fanta Gazzetta ise "Udinese treni Ali Adnan" başlığıyla verdiği haberinde "Şu ana kadar ligde oynadığı maçlar göz önüne alındığında performansı kesinlikle etkileyici" yorumu yapıldı.
 
'Ligin en iyi sol beklerinden'
Udinese Sportif Direktörü Christian Giaretta, oyuncuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Ali Adnan takıma çok iyi uyum sağladı. Geldiğinde tam bir kapalı kutuydu. Neler yapabileceğini bilmiyorduk. Teknik olarak çok iyi ayrıca karakteri de bizim kulübümüze çok uygun. Ligin en iyi sol beklerinden bir tanesi" dedi.