Sarı-Kırmızılı ekibin tecrübeli antrenörü Ataman, zatürre teşhisi nedeniyle hastanede tedavi altına alınmıştı. Henüz taburcu edilmeyen Ataman'a, doktorlar tarafından seyahat yasağı getirildiği öğrenildi. Son 3 aydır yaşadığı yoğun iş ve uçuş temposuna bağlı olarak vücut direnci düşen Ergin Ataman'ın zatürre geçirdiği belirlenmişti. Toparlanması ve iyileşme sürecinin sorunsuz şekilde tamamlanması için dinlenmesi gerektiği belirtilen Ataman, önümüzdeki süreci ilaç tedavisiyle geçirecek. 
 
Yağızer Uluğ yönetecek
 
Bu doğrultuda, ligin ilk haftasında deplasmanda oynanacak olan Trabzonspor Medical Park maçında Ataman, takımın başındaki yerini alamayacak. Ayrıca 14 Ekim'deki Neptunas Klaipada sınavında da Ergin hoca, yerini yardımcısına bırakacak. Ataman'ın yokluğunda Sarı-Kırmızılı ekibi Yağızer Uluğ, başantrenör olarak yönetecek.
 
Milli takımda da yaşadı
 
Ergin Ataman'ın sağlık sorunları bir süredir kendisini fena halde rahatsız ediyordu. Son olarak 10 Eylül'de Sırbistan'la oynanan milli maçta sesi kısılan Ataman'ın yerine, Ay-Yıldızlı ekibimizi yardımcısı Ufuk Sarıca yönetmişti.
 
Kaynak:Fanatik