Tarihin en pahalı kadrosunu oluşturan Fenerbahçe, geride kalan 13 resmi maçta beklenen performansın çok altında kalırken en çok eleştirilen isim Teknik Direktör Vitor Pereira olmuştu. Portekizliyi hedef alanlar, sarı-lacivertlilerin özellikle kondisyon yönünde yetersiz olduğunu vurgularken tecrübeli hocanın antrenman taktiklerini sorguluyordu. Fenerbahçe'nin zaman zaman üst seviyelere çıkan oyununu 90 dakikaya yayamaması ve üst üste gelen adale sakatlıkları eleştirilerin çok da haksız olmadığını gösteriyordu. Ancak Vitor Pereira, bardağın dolu tarafından bakmayı tercih etti ve milli takımlara giden sarı-lacivertli futbolcuların başarılı performanslarından yola çıkarak kendine pay biçti. Portekizli, “Bu oyunculara 3 gün içinde kondisyon yüklemesi yapılmadı” diyerek başarıda kendisinin payı olduğunu vurguladı.
Pereira kendini ele verdi
Ancak Vitor Pereira'nın çok da haklı olmadığını ortaya koyan açıklama Luis Nani'den geldi. Portekiz Milli Takımı'nda başarıyla görev yapan tecrübeli futbolcu, F.Bahçe'nin mevcut durumuyla ilgili değerlendirmesinde, “Hâlâ takım olamadık” ifadesini kullanarak asıl sorunu gözler önüne serdi. Portekizli yıldız, “Fenerbahçe'de her şey yeni. Yeni oyuncular, yeni teknik heyet, yeni bir sistem var. Gerçek bir takım olabilmek için daha çok çalışmalıyız ve maçlara daha iyi konsantre olmalıyız” sözleriyle hem teşhisi koydu hem de reçeteyi yazdı. Nani, vatandaşı Pereira'ya üstü kapalı olarak idman programını geliştirmesini ve arttırmasını söylerken, Portekizli hocanın haksızlığı da gün yüzüne çıktı. Öyle ya madem oyuncular kendi milli takımlarında çok iyi, Fenerbahçe'de bir arada kötü oynuyorlarsa sorun futbolcularda olmamalı!
> M.Emin ULUÇ
Rekor Kjaer'in
Danimarka Milli Takımı'nın en çok para kazanan futbolcularını açıklayan Ekstrabladet gazetesi, Kjaer'in, listenin ilk sırasında yer aldığını yazdı. Gazete, 26 yaşındaki savunma oyuncusunun Lille'den Fenerbahçe'ye transfer olurken yıllık 4 milyon avroya imza attığını okuyucularına duyurdu.