Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Yunanistan ile 0-0 berabere kalınan maçın ardından önemli açıklamalarda bulundu. Ahmet Yılmaz Çalık'ın performansını öven Fatih Terim, milli takımın da gurur duyulacak bir takım olduğunu söyledi.

Fatih Terim'in maç sonu ilk açıklamaları şöyle:

"Bugün dünya komşular günüymüş, biz de komşumuz Yunanistan ile oynadık. Defans adına hiç gol pozisyonu vermemek çok önemli. Yunanistan'ın aldığı neticeler, Yunanistan'ın değerini değiştirmez, önemli bir takım. Arkadaşlarımız hazırlık maçı olmasına rağmen ciddi oynadılar. Kontrol tamamen bizdeydi. Pozisyonlar da bulduk, olmadı. Geçen sene 16 Kasım'da biz Arena'da, Kazakistan'ı 3-1 yendik. 3-4 gün önce de Brezilya maçından çıkmıştık. O gündür mağlubiyet olmadığı gibi, çok önemli galibiyetler var."

"Aslan gibi bir milli takım var"

"Adeta şahlanan, ülkesini aslan gibi temsil eden bir milli takım var, Fransa'ya direkt giden bir milli takım var. Galibiyet ile kapatmak isterdik ama, hepsini sevgi saygıyla anıyorum ve ülkenin bu çocuklara sahip çıkmasını istiyorum. Bugün ülkenin kendileriyle gurur duyacak bir milli takımı var. Bu arenada mağlup olmamak, herkesin gıpta ile izlediği ülkeleri devirmek kolay değil. Bu kadar stres ile oynamak çok önemle üzerinde durulması gereken bir şey. Burada emek var, özveri var, gerektiği zaman sakat sakat oynamak var, var oğlu var."

"Ahmet (Çalık) kusursuz oynadı"

"Bugün de müthiş bir pas yüzdesi ile, set oyununu sabırla deneyen bir milli takım vardı, olmadı, olmasın. Bu rekorlar kolay olmuyor. Güven arttırıyor kendine. Bugün birçok genç arkadaşımızı koyduk. Ahmet bugün defansta herhalde kusursuz oynadı. Mehmet Topal ile ikisi çok güzel oynadı. Ahmet'in ilk milli maçı olduğu için aferin ona. İnşallah eksiklerini de gidererek daha iyi olacak. Okay var, ilk defa milli oldu. Baktığımızda Belçika'yı, Hollanda'yı, Almanya'yı sorduğumuz zaman 'müthiş çıkıştalar' denilirdi. Şimdi U19 takımımız elit tura kaldı, U17 de öyle. A Milli Takımımız da Fransa'ya gitti. Bunu da yerli yerine koymak lazım."

"Yunus (Mallı) daha iyi şeyler yapacak"

"Yunus'u direkt santrafora koydum. Bize adapte olacak. Dar alanda meziyetli bir oyuncu. Uzun yıllar buraya gelinceye kadar Alman altyapılarının hepsinde oynamış. Daha iyi şeyler yapacak inşallah."