Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'ndeki Braga maçından yorgun döndüğünü düşünen Galatasaray taraftarları sosyal medyada derbinin ertelenmesini sarı-lacivertlilerin lehine olacağı şeklinde yorumladı. Ancak madalyonun bir de diğer yüzü var. Sarı-kırmızılı kulüp, yaşanan yoğun süreçten sıyrılıp Türk Telekom Arena'nın rahat bir günde tamamen dolacağını düşünerek derbiye rahat çıkabileceğini düşünüyor. İşte bunun sebepleri:

1-GAZI KAÇMIŞTI

 Terör olayları yüzünden ne takımlar ne de taraftarlar derbinin havasına tam olarak girebilmişti. Maçın ertelenmesi, sıkışık bir ortamda oynanacak derbiye Galatasaray'a rahat bir ortamda çıkma şansı doğuracak.

2-TT ARENA DOLAR

 Satışa çıkan Fenerbahçe maçı biletlerinden 3 bin 500'ü elde kalmıştı. Terör korkusu yüzünden evde kalan binlerce kombineli taraftar da derbiyi izlemeye gelemeyecekti. TT Arena'nın bu kez tamamen dolması bekleniyor.

3-YETİŞECEKLER

 Derb inin ertelenmesiyle Olcan kart cezasını Eskişehir'de çekecek. Kadıköy'deki golüyle Galatasaray taraftarına kendisini kabul ettiren Olcan gibi sakatlığı geçecek Sabri'nin de ertelenen maçta oynama şansı doğdu.

4-YENİ BİR UMUT

 Babasını kaybeden Umut Bulut derbi pazar günü oynansa yaşadığı psikolojik çöküntü nedeniyle kulübede olacaktı. Lige verilen arada Umut terapiye alınacak.

5-TAKIMA ISINACAK

 Sezon sonuna kadar görevi devralan teknik direktör Jan Olde Riekerink derbiye kadar futbolcularıyla daha çok zaman geçirecek ve takımın eksiklerini tespit edecek.