Beşiktaş'ın golcü futbolcusu Mario Gomez'in Türkiye'de yaşanan terör saldırıları nedeniyle takımdan ayrılmak istediği ortaya çıktı. Habertürk gazetesi yazarı Meriç Müldür, kulübün önemli kaynaklarından aldığı bilgiyi yazısına taşıdı.

Müldür, Mario Gomez'in terör saldırıları nedeniyle Beşiktaş'tan ayrılmak istediğini söyledi.

İşte o yazı:

15 gündür tuttuğum haberi bugün yazıyorum. Son günlerde basının en önemli gündem maddelerinden biri oldu. Beşiktaş ve Mario Gomez. Herkes çok şeyi yazdı, konuştu. Bu saatten sonra benim yazmam da bir şey değiştirmez.

SEVİYOR, SEVİLİYOR AMA...

Sezon bitince işin rengi elbette değişebilir de mevcut duruma göre Mario Gomez, Beşiktaş'tan ayrılıyor. Ama ayrılma nedeni para pul, daha üst düzey bir takım, kariyer değil. Beşiktaş'tan bir sene içinde kazandığı para 5.5 milyon Euro'yu buldu. Kazancından da takım arkadaşlarından da camiadan da taraftarın sevgisinden de son derece memnun. Seviyor, seviliyor. Yine de gidiyor. Ayrılmak istiyor çünkü terörden korkuyor. Bu bilgi net. Bu transferde en yetkili iki ağız varsa onlardan alınmış bilgi.

BEŞİKTAŞ YÜZDE 40 PAY ALACAK

Gomez zaten Beşiktaş'a vereceğini verdi. EURO 2016 Beşiktaş için şans, Gomez için fırsat oldu. Yeniden Alman Milli Takım forması giyme olasılığı Gomez'in bu sezonki performansının anahtarı. Kalsa bile gelecek sezon aynı verimde oynamaz. Üstelik Beşiktaş çok karlı ve iyi bir transfer yaptı Gomez'i alarak.

Fiorentina dışında bir kulübe gitse bile, (ki öyle olacak) Beşiktaş bu transferden de yüzde 40 pay alacak. Gomez'in bonservisi Fiorentina'da ve sezon bitince mecburen İtalyan kulübüne dönecek. Fakat orada kalmayacak. Bu düşüncesini İtalyan kulübüne de iletmiş durumda. Ya Almanya ya da İngiltere liginde bir kulübün yolunu tutacak. En azından şu anki planı böyle. EURO 2016 performansı da atacağı imzada belirleyici rol oynayacak.