Fenerbahçe yönetimi ile kulübün eski yöneticisi Işık Eyigüngör arasında yaşanan gerilim çok ilginç boyutlara ulaştı. Bir süredir Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'la arası açık olan Basketbolu Geliştirenler Derneği takımının yöneticisi Işık Eyigüngör, Yıldırım Avrupa Ligi Dörtlü Finali için Berlin'de bulunduğu sırada, sarı lacivertlilerin iki yıldız basketbolcusu Olcay Çakır ve Quanitra Hollingsworth'u transfer etti. Olayı öğrenen sarı lacivertli yönetim, Işık Eyigüngör ve BGD yönetiminde bulunan iki Fenerbahçe Kulübü üyesinin ihracı için harekete geçti. Basketbol camiasında deprem etkisi oluşturan olayların gelişimi şöyle:

AZİZ YILDIRIM, EYİGÜNGÖR'E İZİN VERMEDİ

Geçmiş yıllarda Fenerbahçe'de kadın basketbol takımından sorumlu yönetici olarak görev yapan Eyigüngör, halen Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele eden Basketbolu Geliştirenler Derneği'nin (BGD) kurucusu ve 1 numaralı yöneticisi (altta).

İki takım play-off'ta karşı karşıya geldi. İlk maçta Işık Eyigüngör, başkan Aziz Yıldırım'ın oturduğu bölümde maçı izlemek istedi, ancak Fenerbahçe yönetimi buna izin vermedi. Eyigüngör'e pota arkasında bir yer gösterildi.

AZİZ YILDIRIM PROTOKOLÜ KAPTIRMADI

Bunun üzerine rövanş maçında aynı uygulamayı BGD yöneticileri Fenerbahçe'ye uygulamak istedi. Sarı lacivertlilere protokol tribününde oturamayacakları bildirildi. Aziz Yıldırım, Spor Genel Müdürlüğü yetkilileri ile bizzat görüştü ve maçta yönetici arkadaşlarıyla birlikte protokol tribününde oturdu.

SARI LACİVERTLİ BAZI OYUNCULAR AYARTILDI

Fenerbahçe'nin BGD'yi iki maçta da yenerek elemesinin ardından sarı lacivertliler, bazı oyuncularının BGD tarafından ayartıldığını iddia etti. BGD yöneticileri bu iddiayı anında yalanladı.


İşte ne olduysa bundan sonra oldu... Sarı lacivertli yönetim erkek basketbol takımının THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali için Berlin'e bulunduğu sırada iki önemli oyuncusu Quanitra Hollingsworth (üstte) ve Olcay Çakır'la (altta) anlaşıp sözleşme imzaladı.

PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK

Işık Eyigüngör'ün yanı sıra, BGD yönetiminde yer alan Fenerbahçe Kulübü üyeleri Taner Güven ve Hulki Kahvecioğlu'nun kulüpten kesin olarak ihracı için girişimlere başlanacak. Bunun gerçekleşmesi için de Fenerbahçe Kulübü Tüzüğü'nde yer alan 'Fenerbahçe üyeleri başka kulübe üye olamaz' maddesi işletilerek, üç ismin ihracı istenecek.

(Kaynak: Hürriyet)