Gaziantepspor’da eski Teknik Direktör Mutlu Topçu tarafından süresiz kadro dışı kalan ve yeni Teknik Direktör Sergen Yalçın, döneminde affedilmeyen Erdem Şen, 20 gün önce kırmızı-siyahlı kulüp ile sözleşmesini feshettikten sonra bu sabaha karşı apar topar eşyalarını alarak Celal Doğan Tesisleri’nde ayrıldığı sırada Gaziantep Havalimanın’da gözaltına alındı.

Havalimanında göz altına alındıktan sonra Gaziantep Emniyet Müdürlüğü İbrahimli Polis Merkezine getirilen Erdem Şen, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldıktan.

Serbest bırakıldıktan sonra İHA muhabirine açıklamalarda bulunana Şen, yaklaşık 20 gün önce anlaşmanın karşılıklı olarak fes edildiğini belirterek, "Yaklaşık 10 gündür TFF’nin sisteminde halen Gaziantepspor oyuncusu olarak görünüyorum. Ben de bu durumdan şüphelendim. Bundan bir hafta önce gelmiştim, hatta Eskişehirspor maçını stattan izlemiştim. Kendilerine sormuştum eğer evrakta bir sıkıntı olduysa zaten bende de aslı olması lazım. Tekrardan bana verin ben kendim federasyona vereyim’ diye. Onlar da bana o zaman renkli fotokopi verdiler. Ben de o evrağın aslı olduğunu zannetmiştim. Federasyonda belgenin aslı olmadığı anlaşılınca ben tekrardan gelmek zorunda kaldım. Beni oyaladılar yaklaşık 20 gündür karşılıklı feshedilmiş bir evrağımız var, ama sistemde görünmüyor" şeklinde konuştu

"490 BİN TL ALACAĞIMI BIRAKTIM"

490 bin TL alacağını bıraktığını kaydeden Erdem Şen, "Zaten anlaşma şartımız şu şekildeydi; Ben artık Gaziantepspor’dan hiçbir istekte bulunmuyorum alacaklarımı da bıraktım. Yaklaşık 490 bin TL alacağım vardı bıraktım. Sadece buradan kurtulmak istedim. Çünkü bu yapılanlar ayıp şeyler, koskoca bir Süper Lig takımısınız, böyle şeylerle uğraşıyorsunuz, yakıştıramadım. Polis merkezinde ifade verdim, bu söylediklerimin aynısını orada da söyledim. Şimdi serbestim, memleketime döneceğim. Son olarak buradan söyleyeceklerim, takım arkadaşlarımı bir daha göremeyeceksem, onlara çok sabır diliyorum. Çünkü gerçekten çok zor şartlarda top oynanan bir kulüp. İşçisinden personeline hiç kimse zaten adam akıllı parasını alamıyor. O yüzden Allah yardımcıları olsun. Ben kendimi kurtardım darısı onların başına" diye konuştu.

AVUKAT MEHMET GAZİ: "ERDEM HAKKI OLAN DOSYASINI ALMIŞ, BU SEBEPTEN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞ"

Futbolcu Erdem Şen’in Avukatı Mehmet Gazi Karagülle ise genç topçu hakkında çıkan gözaltı iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Erdem ile kulübün karşılıklı bir sona erdirme sözleşmesi var. Bu sözleşme gereğince Erdem 490 bin TL alacağından vazgeçerek, Antepspor’la ilişkilerini karşılıklı olarak tamamen bitiriyor. Buna rağmen Erdem’e bu sözleşmenin bir sureti verilmiyor. Müvekkilim 20 gün boyunca oyalanıyor. Bunun sonucunda Erdem gelip kendi hakkı olan dosyasını almış ve TFF’ye göndermiş. Bu sebepten dolayı Erdem hakkında suç duyurusunda bulunulmuş. Erdem içeride ifadesini verdi şimdi de serbest kaldı" şeklinde konuştu.