Futbolda Avrupa'nın kulüpler düzeyinde en büyük kupası için yarın Real  Madrid ile Milano'da karşılaşacak olan Atletico Madrid takımının Arjantinli  teknik direktörü Simeone, mücadelenin oynanacağı San Siro Stadı'nda basın  toplantısı düzenledi.

 
2014 yılında Lizbon'daki finalde de Real Madrid'e karşı oynayıp,  kaybettiği anımsatılan Simeone, geçmişe takılmadıklarını belirterek, "Bizim  işimizde batıl işlere yer yok." dedi.
 
İki sene önceki finale göre takım yapısında çok fazla değişiklik  geçirmediklerini aktaran 46 yaşındaki teknik adam, geçen sürede bazı  oyuncularının değiştiğini ancak, Atletico'nun ileri gitme kararlılığını  sürdürdüğünü ve 2 yıl aradan sonra yeniden bu noktada olduğu belirtti.
 
Sezon başında kimsenin Atletico Madrid'e final şansı vermediği  yorumuna katılmadığını dile getiren Arjantinli çalıştırıcı, "Ben, bu sezonun ilk  gününden bu zamana, bu finale varmayı düşledim ve hep bu yoğunlukta  antrenmanlarımı yaptırdım." diye konuştu.
 
Maçın gergin ve dengeli başlayacağını savunan Diego Simeone, maçın ilk  yarısına hakim olanın kazanmaya yakın olacağı değerlendirmesinde bulundu.   Simeone, Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo'dan ziyade  Brezilyalı oyuncusu Casemiro'yu maçın kilit oyuncusu olarak tanımladı.
 
Futbolda istikrarın çok önemli olduğunu vurgulayan genç teknik adam,  ortaya koydukları iş sayesinde kendilerinin dahi düşünemeyecekleri noktaya  ulaştıklarını belirterek, şunları kaydetti:
 
"Avrupa'nın büyükleri olarak gösterilen Real Madrid ve Bayern Münih  gibi takımların arasındayız. Harika bir iş çıkardık. Ben bu takımın lideriyim ve  bu takımı en iyi yere getirmeye çalışıyorum. 113 yıllık tarihi olan bir kulübüz  ve ben de bu kulübü çalıştırmaktan gurur duyuyorum."
 
Diego Simeone, mevkidaşı Zinedine Zidane'ın da sezon ortasında Rafael  Benitez'den boşalan koltuğa geldikten sonra takımı finale taşıyarak önemli bir iş  gerçekleştirdiğini sözlerine ekledi.
 
Atletico Madrid takımı, Real Madrid ile yapacağı final maçının  hazırlıklarını bu akşam yapacağı son taktik antrenmanla tamamlayacak. Atletico  Madrid'in ardından statta Real Madrid son hazırlığını yapacak ve Real Madrid  Teknik Direktörü Fransız Zinedine Zidane basın toplantısı düzenleyecek.
 
İspanya'nın başkenti Madrid'in iki temsilcisini karşı karşıya  getirecek final maçı, Milano'daki San Siro Stadı'nda yarın TSİ 21.45'te  başlayacak.