Kadrosuna önemli yıldızlar katan ve transfere yaklaşık 70 milyon Euro harcayan Fenerbahçe'de kupasız kapatılan sezonun ardından tam bir hayal kırıklığı yaşanıyor. Başkan Aziz Yıldırım'ın, önce teknik direktör Vitor Pereira ile bugün bire bir görüşme yapması bekleniyor.

PEREIRA İLE DEVAM KARARI

Başkan, sezon başından bu yana gösterilen performansı hocasıyla değerlendirecek ve başarısız geçen sezonun genel bir özetini Pereira'dan isteyecek. UEFA kriterleri nedeniyle Portekizli çalıştırıcıyla gelecek sezon da devam etmeyi düşünen Yıldırım'ın, tecrübeli teknik adama bir dizi uyarılarda bulunacağı belirtildi. Yıldırım'ın gelecek sezon için kendisinden istediklerini Portekizli'ye ifade edeceği ve bunları karşılayıp karşılayamayacağını soracağı bildirildi.

KİMSEYE TAVİZ YOK

Şayet Aziz Yıldırım, Pereira'nın ifadelerinden ikna olursa gelecek sezon için hoca değişikliğine gitmeyecek. Sarı-lacivertli yönetim, daha sonra sözleşmeleri sona eren ve adı Beşiktaş'la anılan Gökhan Gönül ile Mehmet Topal'la bir görüşme yapılacak. İki yıldıza kulübün şartları sunulacak ve hiçbir şekilde taviz verilmeyecek. Takımda mutsuz görünen ve performanslarıyla beklentileri karşılayamayan Van Persie, Nani, Diego gibi yıldızlara da kulübü tatmin edecek iyi bir teklif gelmesi durumunda takımdan gönderilecek.

İSTEDİĞİ OYUNCULARI TAKIMA ALACAK

İyi bir takım olmak için çok para harcamanın gerekmediğini dile getiren Vitor Pereira'nın, "Yeni sezonda daha az oyuncu alacağız ama doğru transfer yapacağız. Daha az parayla, daha güçlü bir takım kuracağız" sözleri de dikkat çekti. Kendi oyun felsefesine uygun oyuncularla çalışmak isteyen Portekizlinin yönetime bir transfer listesi sunduğu, takımda sorun yaşadığı isimlerin de gönderilmesini istediği öğrenildi. Nani ve Robin van Persie'yle devam etmek istemeyen Pereira'nın yönetimden bu oyuncuların satılmasını talep ettiği, Diego'ya da gelecek planlarında yer vermediği belirtildi. Ba ise Pereira'nın özellikle takımda kalmasını istediği isim olarak öne çıktı..