Apple'ın çevrim içi müzik dinleme platformu olan Apple Music servisi ilk çıktığı zaman pek çok kesim tarafından sert bir biçimde eleştirilmişti. Ancak gelen son verilere göre en güçlü rakibi konumunda ki Spotify'ı bile geçti.

Financial Times'ın raporuna göre Apple Music, ilk 6 ayında 10 milyon ücretli üyeye ulaşma başarısını gösterdi. İnanılmaz bir ivme yakalayan hizmet, bu gelişmeyle Spotify'ın yaklaşık 6 senede geride bıraktığı kilometre taşını aşmış oldu.

CEO Tim Cook, Haziran sonunda hizmete sunulan Apple Music hakkında Ekim'de bir açıklama yapmış ve 6,5 milyon üyelerinin olduğunu söylemişti. 2008'de açılan Spotify'ın 10 milyon üye sayısına ulaşması ise 2014 ortalarında gerçekleşmişti. Apple, Financial Times'ın y?ni raporunda ortaya çıkan bu bilgiler hakkında yorum yapmamayı tercih etti.

Geçen sene Haziran ayının sonunda hizmete sunulan Apple Music'in Ekim'de 6,5 milyon üyeye ulaştığı, CEO Tim Cook tarafından duyurulmuştu. Kapılarını 2008'de kullanıcılara açan Spotify'ın 10 milyon üye sayısına ulaşması ise 2014 ortalarında gerçekleşmişti.

Apple, bu yeni raporun paylaştığı bilgiler hakkında yorum yapmamayı tercih etti.