Kaza gece saat 02.00 sıralarında Gazipaşa Mahallesi Sarıcakaya Yolu Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü yakınlarında meydana geldi. Kent merkezi istikametine gelmekte olan Çağatay Dericioğlu'nun kullandığı 26 FD 256 plakalı otomobil, araç alt geçidinden çıktıktan sonra yapımı devam eden ve henüz trafiğe açılmayan yola girip burada bulunan konteynere çarptı.
Kazada araç sürücüsü Çağatay Dericioğlu olay yerinde öldü, ağır yaralanan kardeşi Turhan Dericioğlu ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'ne, aynı araçtaki diğer yaralı Yiğit Yılmaz da başka bir ambulansla Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Turhan Dericioğlu ESOGÜ Hastanesi'nde doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı.
Araç içerisinde sıkışarak ölen Çağatay Dericioğlu'nun cesedi itfaiye ekipleri tarafından otomobilden çıkartılarak ESOGÜ Hastanesi morguna kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma sürerken vatandaşlar, bir kaç yıl önce yola araç alt geçidi yapıldığını, ancak bu geçidin kent merkezine olan tarafında kamulaştırmanın tamamlanması nedeniyle, geçitten çıkan araçların karşıya geçemediklerini, sola dönmeleri gerektiğini belirterek bu yüzden de sık sık kazaların meydana geldiğini söyledi.