NEVŞEHİR'in Acıgöl İlçesinde inşaatı süren İmam Hatip Ortaokulu'nun idare kısmı bölümünde beton atılması sırasında meydana gelen çökmede, 3 işçi yaralandı.

İddiaya göre, yapımı devam eden İmam Hatip Ortaokulu'nun idare kısmı inşaatında beton tabyası döküldüğü sırada çökme meydana geldi. İnşaatta çalışan işçiler Hüseyin Özdeşmiş (26), Abdullah Topçu (43) ve Tuncay Ocak (21) üzerlerine dökülen molozlardan yaralandı. İş arkadaşlarının haber vermesi üzerine gelen AFAD, Nevşehir ve Acıgöl Belediye itfaiye ve UMKE ekipleri tarafından yapılan çalışmayla sıkıştıkları enkazdan çıkarılan yaralı işçiler, ambulanslarla Nevşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil servisde tedaviye alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Acıgöl Kaymakamı Mustafa Çakır ile Belediye Başkanı Ercan Ertaş olay yerine gelerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Belediye Başkanı Ercan Ertaş, “Acıgöl İmam Hatip Ortaokulu'nun idare binası kısmında göçük meydana geldi. Şu anda herhangi bir sıkıntı yok. Yaralıları az önce 112 ve itfaiyeden gelen arkadaşlar kurtardı. Tedavi yapılmak üzere hastaneye gönderildi. Ciddi bir sorunları yok. Herhangi bir can kaybımız yok. Bu olayı hafif atlattık” dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.