Bedensel engeli nedeniyle tekerlekli sandalyeye bağlı yaşayan 41 yaşındaki Vedat Ergüven, herhangi bir engeli bulunmayan Sibel Kahraman'la düzenlenen düğün töreniyle evlendi.

Bodrum'da yaşayan Ergüven, geçimini uzun yıllar boyunca Cumhuriyet Caddesi’ndeki Aya Nikola Kilisesi’nin karşısında tekerlekli sandalyesinde, UNICEF kartları satarak geçiriyordu. Ergüven, son üç yıldır geçimini, nişanlısı Sibel Kahraman'la Bodrum Kumbahçe mevkiinde kurdukları büfeyi işleterek sağlıyor. 

Nikah saatinden önce aile fotoğrafı çektirmek için Bodrum sahiline gelen çift, burada gazetecilere açıklamada bulundu. 

Vedat Ergüven, hayata her zaman pozitif baktığını belirterek, en büyük mutluluğunun ise nişanlısıyla 9 yılın sonunda verdikleri büyük mücadelenin ardından evlenmek olduğunu belirtti. 

Nişanlısıyla uzun süredir beraber olduklarını ve ilk zamanlarından bu yana hep birbirlerine destekte bulunduklarını dile getiren Ergüven, "Sonunda da evlenmek istedik ancak gerek benim ailem, gerek onun ailesi bunu istemediler. Biz ise kararlıydık, ayrılmadık. Onlar da artık durumu kabullendi" dedi. 

"Eşimi hiç engelli görmedim"

Sibel Kahraman ise tüm engelleri aştıklarını belirterek, çok heyecanlı ve mutlu olduğunu ifade etti.

Uzun zamandan beri tanıştığı Vedat Ergüven'i hiçbir zaman engelli olarak görmediğini dile getiren Kahraman, "Evlenmek isteyen insanlara tavsiye ederim. Çok güzel bir duygu. Ben eşim olmadan nefes alamıyorum. Ankara'ya annemlere gittiğim zaman aklım hep onda kalıyor. 24 saat büfede birlikte çalışıyoruz" ifadesini kullandı.