Yaklaşık 7 yıl önce geçirdiği trafik kazasında bacağından sakatlanan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan Barış Kaltalmış (29), dün akşam saatlerinde çocukları 6 yaşındaki Medine ve 3 yaşındaki Poyraz’ı yanına alıp annesine gitti. 
Evde 4 yaşındaki kızı Hiranur Elif Kaltalmış, 3 yaşındaki oğlu Ulaş Kaltalmış ve dini nikahlı eşi Sultan Elbir kaldı. Dün saat 23.30 sıralarında, Çamdibi semtindeki müstakil evde iddiaya göre kömür sobasından sıçrayan kıvılcımla yangın çıktı. Uyudukları esnada çıkan yangını fark eden anne Sultan Elbir, 3 yaşındaki oğlu Ulaş’ı alarak dışarı çıktı. Kısa sürede evi saran yangın nedeniyle evde kalan Hiranur Elif Kaltalmış hayatını kaybetti. Yapılan otopsiden sonra Hiranur'un cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumundan ailesi ve yakınları tarafından alındı. Hiranur, Koşu Kavak Camisinde öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi. 
Cenaze namazına bacağından sakat olan Hiranur'un babası Barış Kaltalmış da tekerlekli sandalyeyle gelirken yakınları büyük üzüntü yaşadı. 
Öte yandan Hiranur'un annesi Sultan Elbir, yangında iddiaya göre ihmali olduğu nedeniyle polis ekiplerince gözaltına alındığı için cenaze törenine katılamadı. Sultan Elbir'in emniyetteki işlemleri bittikten sonra adliyeye sevk edileceği bildirildi.