BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Geleceğe dönüş

Ömer Çetin Engin
Facebook

Trabzon'un bu sezon oyun yapısı oturmak üzereydi ki Abdülkadir Ömür ve Ekuban gibi iki as ayak sakata geldi. Kolay değil gerçekten. Ünal Hoca takımın iki önemli dişlisi eksilince çarkı çevirmekte zorlanacaktı haliyle. Hele Ömür... Rakip savunma hattı için, 'baş belası' diyebileceğimiz bu çocuğu çok arıyor bordo-mavililer.
Basel önünde bu eksiklere bir de rotasyon yaparak çıktı hoca. Mecburdu, zira takımın çok yorulduğunu daha önce kendisi de söylemişti. Buna rağmen diri bir Trabzonspor vardı sahada. Fakat son yıllarda sık sık görülen defansif zaaflar dün de yakasını bırakmadı takımın. İki golde de sağ bekte başlayan Hüseyin'in hataları vardı. Hatırlayın Getafe maçında da Campi'nin zamanlama hatası pahalıya patlamıştı.
Yenilen golden sonra Abdülkadir'lerden Parmak olanı nefis bir frikikle çatala astı topu da, temsilcimiz çabuk atlattı geride olma travmasını. Fakat Sosa gibi bir virtüözün kulübede olması, dikine efektif pas sayısını hayli düşürdü takımın. Hoca baktı ki olacak gibi değil, önce Nwakaeme'yi sonra Arjantinli kaptanı attı sahaya, rotasını düzeltti takımının. Nitekim bu ikilinin ortaklığında Sosa golü de yazıverdi. 'Beraberliğe acıyordum' dedim servis arkadaşlarıma. Fakat yine bir savunma gafletiyle yenilen gol kaçırdı bütün keyfimi birkaç dakika sonra.
Obi Mikel oturuyor. Sturridge kıpırdadı, fakat biraz daha zamanı var.
Darbe üstüne darbe yiyen takım Beşiktaş'ı sahadan sildi geçen hafta sonu. Dün de Basel'i elinden kaçırdı. O takım İsviçre'de lig lideri bu arada. Olsun, Trabzon gittikçe kendini buluyor. Hele sakatlar bir geri dönsün, o zaman tam bir fırtınaya dönüşecekler diye düşünüyorum. Tabi başka sakatlık olmazsa.

MAÇIN ADAMI: A. Parmak

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
610101 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/omer-cetin-engin/610101.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT