BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Bir tek Sosa, biraz da Sarı

Ömer Çetin Engin
Facebook

Rus ekibi ikinci yarıya öyle diri ve öne pas oyunuyla girdi ki, Trabzonspor için tehlike sinyalleri yanıp sönmeye başlamıştı

Abdülkadir Ömür, Ekuban gibi önemli eksikleri olan Trabzonspor’da Ünal Hoca Başakşehir maçını düşünerek Obi-Sturridge ikilisini dinlendirdi. Mikel’in yokluğunda defans önüne konuşlanan Sosa’ya çok yük bindi. Atakları orkestra şefi gibi yöneten Arjantinli yıldız müthiş paslarıyla ilk yarıda sahanın yıldızıydı.
Karaman kendi liginde 13. haftasını oynayan Krasnodar’ın fizik üstünlüğünü iyi tahlil etmiş olacak ki, orta blokta mücadele gücü yüksek Kamil, Abdülkadir Parmak ikilisini tercih etti. Fakat bu oyuncular dikine efektif pas oyununda yetersizler. Bu iş Sosa’nın omuzlarında kalınca, defansa da koşturan 34’lük yıldız ilerleyen dakikalarda belirgin yorgunluk yaşadı.
Yusuf Sarı, Krasnodar’ın sol beki Ramirez’i bire birde o kadar çok çalımlayıp geçti ki, Ekvadorlu oyuncuyu canından bezdirdi; fakat Yusuf’un gol pası seçimlerinde yanlışlar var, geliştirmesi lazım.
Rus ekibi ikinci yarıya öyle diri ve öne pas oyunuyla girdi ki, gol gelmeden önce Trabzonspor için tehlike sinyalleri yanıp sönmeye başlamıştı zaten. Golde sağdan kopup gelen Petrov’u durduramayan Nwakaeme’nin defansif zaafı başa iş açtı. Sonrasında zaten oyun formatları disiplinli alan savunmasına uygun olan rakip futbolcular temsilcimize net şans vermedi. Sahada basmadık yer bırakmayan Vilhena son sözü söyledi. Bordo-mavililer için önemli bir kayıp bu. Kalan üç maçtan ikisini dışarıda oynayacaklar çünkü. Yine de eksiklerin takıma dönmesiyle birlikte Karadeniz Fırtınası’nın gruptan çıkma adına az da olsa şansının bulunduğunu düşünüyorum.

MAÇIN ADAMI: Tonny Vilhena

  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
610431 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/omer-cetin-engin/610431.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT