BAŞA DÖN

Türkiye Gazetesi

Solskjaer'in kibirli planı

Ömer Çetin Engin
Facebook

ManU'nun teknik patronu, isimsiz gördüğü Boz Baykuşlar karşısında öyle kibirli bir diziliş ve oyun planına gitti ki, çoğunlukla Demba Ba'yı stoperlerinden biriyle tek bırakmaya bile cüret edebildi... 

Pogba, Cavani, Gea, Fred gibi as oyuncuları kulübede tutan Solskjaer belli ki Başakşehir'i yeteri kadar analiz etmemiş. Fernandes'i pas istasyonu yapıp, bekleri öne, tandemi orta bloka kadar çıkarıp oyunu bizim sahamıza yıkarak; çoklu atak varyasyonlarıyla kolay sonuç alacağını zannetti. Bu sezon Süper Lig'de üç golünü rakip yerleşim hatasından bulan temsilcimizden bir teşekkürü hak etti doğrusu. ManU'nun teknik patronu, isimsiz gördüğü Boz Baykuşlar karşısında öyle kibirli bir diziliş ve oyun planına gitti ki, çoğunlukla Demba Ba'yı stoperlerinden biriyle tek bırakmaya cüret edebildi. Hele ilk golde Senegalli oyuncumuz boş kalınca faturayı kesti.
Sonrasında maç, Başakşehir'in genlerine işlemiş oyun anlayışına daha uygun hale geldi. İyi alan savunmasıyla rakibini bekleme süresini arttıran Buruk'un talebeleri sık sık kontralar aradı ve buldu. Önemli fırsatlar kaçsa da İrfan, Deniz, Berkay, Aleksic gibi iki yönlü oyunu iyi oynayan, fizik gücü yüksek orta sahasıyla rakibine boşluk bırakmadı temsilcimiz. Mata'nın kaptırdığı topta ilk golün mükemmel asistini yapan Visca, yine ilk golün sahibi Ba'nın zeka ürünü yardımıyla ManU'yu bir kere daha vurdu. 
Ligde oynadığı yedi maçta sağ kanadından karşıladığı ataklarda kalesinde iki gol gören Başakşehir benzer atak bölgesinden gelen topta Martial'e farkı bire indirme fırsatı verdi. 
İkinci yarıda beş oyuncu değiştiren Solskjaer'in takımı büyük risk aldı, oyunu sahamıza yığdı. Öyle ki sol bek Shaw korner çizgimizden çıkmak bilmedi. Baskıyı iyi atlatan temsilcimizde özellikle Rafael inanılmaz savunmasıyla takımı ayakta tuttu. Bir de tabii ki uzatmada Epureanu'nun çizgiden çıkardığı toptaki o birkaç salise, maçta yaşadığımız total stres yoğunluğuna neredeyse eşitti. 
Sonuçta ilk Şampiyonlar Ligi serüveninde ilk gollerini atan Boz Baykuşlar, ilk galibiyetini ManU gibi bir devin karşısında aldı. Tebrikler Okan Hoca, tebrikler Başakşehir...
 
Maçın adamı: Rafael
  • Facebook'ta paylaş
  • Twitter'da paylaş
  • Twitter'da paylaş
616082 https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/omer-cetin-engin/616082.aspx
YORUMLAR ARKADAŞINA ÖNER
loading
Kapat
KAPAT