Halep kentinin Bab ilçesinde, bayram namazı kılınan iki camiyi vurdu. Orduya ait helikopterin, terör örgütü IŞİD'in kontrolündeki Bab ilçesinde Hz. Ömer ile Mescid'ul Kebir camilerine bayram namazı esnasında "varil bombasıyla" düzenlediği saldırıda 5 kişi yaşamı yitirdi, 11 kişi yaralandı. Aynı bölgede arefe günü düzenlenen saldırıda da 11 sivil hayatını kaybetmişti.
KALABALIK SEMT PAZARINI VURDU
Rejime bağlı güçlerin Ramazan Bayramı'nın ilk gününde İdlib kentine düzenlediği iki saldırıda ise 28 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Maarra Mısrin ilçesinde bir semt pazarını hedef alan saldırıda 17 kişi öldü, 25 kişi yaralandı. Rejime ait uçakların Orom el-Coz beldesinin güneyine iki varil bombası atması sonucu ise 11 kişi öldü, 20'den fazla kişi de yaralandı.
ESAD'IN BAYRAM TİYATROSU 
Ülkede sivillerin bombalarla öldürüldüğü sırada eli kanlı Devlet Başkanı Beşşar Esed ise başkent Şam'da bayram namazındaydı. El Hamid Camii'nde namaz kılan Esed'e Baas partisinden üst düzey yetkililer ile çok sayıda din adamı eşlik etti. Mart 2011'de başlayan savaşta ölü sayısının 300 bine yakın olduğu bildirilirken, bayram namazlarında poz veren Esed kamuoyu önüne çok az çıkıyor.
KAYNAK: YENİ ŞAFAK