Yemen'in Taiz kentinde Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direniş Güçleri (HDG) ile Ensarullah Hareketi (Husiler) arasında yaşanan çatışmalarda 20 kişinin öldüğü bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Taiz'in Erbain Caddesi, Er-Ravda Mahallesi ve El-Mesrah beldesinde koalisyon güçlerinin havadan desteğiyle yaşanan çatışmalarda Husilerden 16 militan öldü, onlarcası yaralandı.

Direniş güçlerinden ise 4 kişinin hayatını kaybettiği, 9 kişinin yaralandığı belirtildi.

El-Mesrah beldesinde çatışmaların devam ettiği aktarılırken, koalisyon güçlerinin de kentte Husilere ve devrik lider Ali Abdullah Salih yanlılarına ait mevzilere hava saldırılar düzenlediği ifade edildi.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri mart ayında, ülkede yönetime bağlı birliklerle çatışan Husilerin ilerleyişini durdurmak için operasyon başlatmıştı.

Operasyonun yanı sıra Husiler ve onlara destek veren devrik lider Ali Abdullah Salih yanlıları ile yönetim yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar, ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor.