ABD başkanlık yarışında Demokratların öne çıkan aday adayı Hillary Clinton, Cumhuriyetçilerin aday adayı iş adamı Donald Trump'ın vergi iadesi beyannamesini açıklamaması hakkında yorumda bulundu.

New Jersey'de bir toplantıda konuşma yapan Clinton, Trump'ın vergi iadesi beyannamesini 8 Kasım'da yapılacak 58. başkanlık seçimlerinden önce yayımlamayacağını ilan etmesi hakkında, "Kendi kendinize sormalısınız. Sayın Trump neden beyannameyi yayınlamıyor? Bunu öğreneceğiz." dedi.

Clinton, ABD başkanlığına aday olan bir kişinin vergi iadesi beyannamesini açıklamasının Amerikan seçmenleri tarafından beklendiğini vurgulayarak, "Milyarder Trump'ın vergi planı milyarderler için. Kendisi toplumun alt tabakasında bulunan yüzde 60'lık kesim yerine, en üstteki yüzde birlik insanlara daha çok önem veriyor." yorumunda bulundu.

Trump, Associated Press'e verdiği röportajda, Amerikan halkının başkanlık seçimlerinden önce adayların kişisel gelirlerini ve ne kadar vergi ödediklerini öğrenme hakkıyla ilgili, "Beyannamede öğrenilecek hiçbir şey yok" ifadesini kullanmış ve başkanlık seçimlerinden önce vergi iadesi beyannamesini yayımlamayacağını bildirmişti.