Paris-Kahire seferini gerçekleştiren Mısır Havayolları'na ait yolcu uçağı Mısır hava sahasında düşmüştü. 56 yolcusu ve 10 mürettebatı bulunan uçağa ait enkazın bulunduğu ifade edildi.

Yunan yetkililer, uçakla son irtibat kurulan bölgenin yaklaşık 80 kilometre güneybatısında suda yüzen iki objenin tespit edildiğini ve bu parçaların kayıp Mısır uçağına ait olabileceğini açıkladı.

Arama çalışmalarına katılan Yunan firkateyninin Girit adası açıklarında kırmızı ve beyaz renklerde plastik olduğu kaydedilen iki büyük nesneye rastladığı belirtildi.

Yunan medyasında yer alan haberlerde ise, uçağın enkazının Kerpe adası açıklarının güneyinde bulunduğu iddia edildi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Paris-Kahire  seferini yaparken radardan kaybolan Mısır yolcu uçağıyla ilgili arama kurtarma  çalışmalarına destek verdiklerini söyledi. Kerry, NATO Dışişleri Bakanları görüşmeleri için bulunduğu Brüksel'de  basın toplantısı düzenledi.

Toplantının başında Paris-Kahire seferini yaparken Akdeniz'de radardan  kaybolan Mısır Hava Yolları'na ait yolcu uçağına değinen John Kerry, başta Mısır  olmak üzere uçakta vatandaşları bulunan ülkelere taziyelerini iletti.

Kerry, dualarının kaybolanlarla olduğunu vurgulayarak, "ABD, arama  çalışmalarına yardım ediyor ve ilgili yetkililer bugün olanlara ilişkin  gerçekleri ortaya çıkarmak için ellerinden geleni yapıyor." ifadesini kullandı.

Kaybolan uçakta 3'ü çocuk 56 yolcu ile 7'si uçuş görevlisi olmak üzere 10  mürettebatın bulunduğu, bunlardan 30'unun Mısırlı, 15'inin Fransız, 2'sinin  Iraklı, diğerlerinin ise İngiliz, Belçikalı, Kuveytli, Suudi Arabistanlı,  Sudanlı, Çadlı, Portekizli, Cezayirli ve Kanadalı olduğu açıklanmıştı.