TBMM Genel Kurulu, 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2014 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine hafta boyunca devam edecek.  Genel Kurulda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliği Bakanlığı bütçeleri 29 Şubat Pazartesi günü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ve bağlı kurumların bütçeleri ise 1 Mart Salı günü ele alınacak. İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçeleri 2 Mart Çarşamba günü, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bütçeleri 3 Mart Perşembe günü, Milli Savunma Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve bağlı kurumlarının bütçeleri 4 Mart Cuma günü görüşülecek.

Genel Kurul, bütçe mesaisini hafta sonu da sürdürecek. Dışişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve üniversitelerin bütçelerini 5 Mart Cumartesi günü, Ekonomi Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Gelir bütçesi ile 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın ilk 5 maddesini 6 Mart Pazar günü ele alacak.

Siyasi partiler Kahraman'ın mektubuna cevap verecek

Öte yandan, siyasi parti gruplarının, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın yeni anayasa çalışmalarını yürütmek üzere TBMM Anayasa Mutabakat Komisyonuna katılmaları yönündeki mektubuna bu hafta yanıt vermesi bekleniyor.

Mektuba şu ana kadar sadece MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yanıt verirken, AK Parti, CHP ve HDP'nin de yanıtlarını yazılı olarak ileteceği ifade edildi.