Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Doğal Kaynaklar Bakanlığı, ABD Teksas Eyaleti Mahkemesi'nin, Irak Petrol Bakanlığı tarafından açılan davayı düşürdüğünü ve Kürt bölgesinin önünde petrol satışıyla ilgili hiçbir engelin kalmadığını belirtti. IKBY hükümetinin resmi sitesinde yayımlanan açıklamada, “ABD Teksas Eyalet Mahkemesi, Irak Petrol Bakanlığı'nın açtığı haksız ve temelsiz davayı düşürdü. Kürdistan hükümeti olarak, bu karardan memnuniyetimizi ifade ediyoruz” ifadeleri kullanıldı. Petrol satışının önünde artık herhangi bir yasal engelin kalmadığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi: “Kürdistan bölgesi hükümetinin önünde, ne ABD ne dünyanın herhangi bir ülkesinde petrol satışıyla ilgili hiçbir engel kalmamıştır. Petrolün dış bir ülkeye sevkiyatı ve dünya piyasalarında satışı, Kürdistan hükümetinin Irak Anayasası'ndan doğan yasal bir hakkıdır.”
Ceyhan Limanı'ndan 1 milyon varillik Kürt petrolüyle 23 Haziran'da yola çıkan United Kalavrvta tankeri, Teksas'ın Galveston Limanı'na yaklaşmış ve yükünü boşaltmak için beklemeye başlamıştı. Ancak Bağdat merkezi hükümeti, petrol yüklü tankerin planlanan varış yerindeki bölgesel mahkemeye “gemideki petrolün yasa dışı yollardan temin edildiği ve Irak Petrol Bakanlığının izni alınmadan satıldığı” gerekçesiyle dava açmıştı. 
Düşen petrol fiyatların edeniyle notu kırıldı

? Standard & Poor's, Suudi Arabistan'ın kredi notunu “AA-“den “A+”ya düşürdü, not görünümü “negative”te bıraktı. Suudi Arabistan'ın mali gelirlerinin yüzde 80'ini petrol ürünlerinden sağladığına işaret eden kuruluş, not indirim kararına gerekçe olarak düşen petrol fiyatlarıyla artan bütçe açığını gösterdi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Suudi Arabistan'ın, 2014'de Gayri Safi Yurtiçi Hâsıla'nın (GSYH) yüzde 1.5'i seviyesinde bulunan genel bütçe açığının, 2015'te petrol fiyatlarındaki sert düşüş nedeniyle yüzde 16'ya çıkmasını bekliyoruz. Eğer, petrol fiyatları yükselmezse, bütçe açığının GSYH'ya oranının, mevcut mali konsolidasyon planları çerçevesinde 2016'da yüzde 10, 2017'de yüzde 8 ve 2018'de yüzde 5 olacağını öngörüyoruz. Bu nedenle, Suudi Arabistan'ın "AA-" olan yerli ve yabancı para cinsinden kredi notunu "A+"ya düşürüyoruz.”