İstanbul Terörle Mücadele Şube ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK ve örgütün gençlik yapılanması YDG/H'ın "Abdullah Öcalan'a özgürlük" adı altında yapacakları korsan gösterilerde, vatandaşlara ait otomobil ve iş yerleri ile kamu binaları, kamu araçları ve polise yönelik saldırı hazırlığında olduğu bilgisine ulaştı. Alınan bilgiye göre, Beyoğlu, Sultangazi ve Esenyurt'ta operasyonlar düzenleyen polis, Okmeydanı'nda bir parkta saklanmış 80 molotofkokteyli ve 30 tane 16'lı havai fişek bataryası ele geçirdi.

AV TÜFEĞİ İLE EYLEM PLANI

Esenyurt'ta meydanda toplanan şüpheli bir gruba polis ekiplerince yapılan GBT kontrolü ve üst aramasında 1 otomatik av tüfeği ve çok sayıda mermi ele geçirildi. Olaya ilişkin 5 kişi gözaltına alındı.

BİNALARA MALZEME SAKLAMIŞLAR

Sultangazi'de yapılan aramalarda ise metruk bir binaya saklanmış 30 molotofkokteyli ve bir miktar benzin bulundu. Malzemeler, üzerinde tespit edilen parmak izlerinin kimlere ait olduğunun belirlenmesi için kriminal laboratuvarına gönderildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.