Suruç'taki bombalı saldırıda hayatını kaybedenler, memleketlerinde gözyaşlarıyla uğurlandı. Sol örgütler, sokak eylemlerindeki kullandıkları gençlerin cenaze törenlerini de suistimal etmek istedi. Ancak marjinaller, bazı ailelerden beklemedikleri tepkiyle karşılaştı. Ordu, Bursa ve Trabzon'da benzer isyanlar vardı. 
REKLAM YAPMAYIN
32 yaşındaki Trabzonlu Koray Çapoğlu'nun naaşı, önceki gece saat 01.10 sıralarında havayolu ile Trabzon'a getirlidi. Of'ta öğle namazı sonrası toprağa verilmesi beklenen naaş, marjinal gruplar cenazeye katılamasın diye sabah erkenden aile kabristanlığında defnedildi. Aile, Çapoğlu'nun yakınları dışında törene kimsenin katılmasına izin vermedi. Amca Fazlı Çapoğlu, "Cenazeyi istismar etmelerine kesinlikle müsaade edemeyiz. Saf bir çocuktu, onu kandırdılar. 'Antalya'ya seni düğüne götüreceğiz' diye alıp onu götürdüler. Buraya gelip provokatörlük ve reklam yapacaklar. Biz buna fırsat veremezdik" dedi.
PANKART AÇMAYIN
İstanbul Hukuk Fakültesi öğrencisi Fikriye Ece Dinç'in Üsküdar'daki cenaze töreninde de marjinal gruplara tepki vardı. Törene; genç kızın yakınlarını yanı sıra HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve HDP milletvekilleri de katıldı. Töreninin düzenleneceği cami avlusuna basın mensuplarının girişine izin verilmedi. Bu sırada mezarlığa 200 kişilik grup geldi. Çeşitli bayrak ve flama taşıyan gruba Dinç'in ailesi isyan ederek, "Siyasi slogan ve pankart açmayın" dedi. Ali Can Vural'ın cenazesi, Ordu'da son yolculuğunu uğurlandı. Törene katılmak üzere farklı illerden yaklaşık 100 kişilik grup, camide hazır bulundu. Bunun üzerine baba Cumhur Vural, cenazeye katılmalarını istemediği gruba, "Kullanmayın benim çocuğumu" tepkisini gösterdi. 
YİNE TAHRİK ETTİLER
HDP'li Ferdane Kılıç ile oğlu Nartan Kılıç için ise, Bursa'da toprağa verildi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı törende, özel eğitimli jandama köpekleriyle bomba araması yapıldı. HDP binası önünde toplanan 1500 kişi, "Suruç Şehitleri Ölümsüzdür', 'AKP-DAİŞ Çeteleri Kaybedecek', 'Soran Olursa Oyuncaklarıyla Beraber Ölüme Giden Sosyalist Gençlerdi Dersiniz' pankartları taşıdı. 


YAN YANA GÖMÜLDÜLER 

Polen Ünlü ve Hatice Ezgi Saadet iki yakın arkadaştı. Suruç'a birlikte gittiler. Terör saldırısında yan yana can verdiler. Aileleri birbirlerini çok seven iki genç kızı birlikte defnetme kararı aldı. Hatice Ezgi'nin cenazesi Ihlamurkuyu'daki Ümraniye Cemevi'nden, Polen Ünlü'nün cenazesi ise aynı semtteki Merkez Camii'nden kaldırılarak Çırçır Mezarlığı'nda yan yana defnedildi.