Bahçeli, partisinin genişletilmiş il istişare toplantısına katılmak üzere Tokat'a gitti. Toplantı çıkışı gazetecilerin terör olayları ve şehitlerle ilgili sorusunu cevaplayan MHP lideri, şunları söyledi: "Her gün üzülerek emniyet güçlerinin, silahlı kuvvetli mensuplarının ve vatandaşlarımızın şehit haberleri gelmektedir. Üzüntümüz büyüktür ama Türk milleti güçlüdür ve bunun altından mutlaka kalkacaktır. Terörü yerle bir edecektir ve bütün milletimizin arzuları istikametinde terör belasından Türkiye'yi kurtaracaktır. 
Bununla ilgili olarak da TBMM'de dün bir terörü tekrar gözden geçirelim, teröre bazı konularda yeni tedbirler ilave edelim diyerek CHP ve HDP'nin iş birliğinin ne kadar yanlış olduğunu bugünkü acı haberle milletimiz bir daha görmüş oldu. Özellikle CHP'ye sesleniyorum. HDP özentili milletvekillerinin tahrikinden kurtarılmalıdır CHP." 
Bahçeli, HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın dokunulmazlıkla ilgili açıklamasının hatırlatılması üzerine ise "O Yargıtay Başsavcılığının başlatacağı bir yargı süreci sonrasındadır. Hiç kimse kahramanlık yapmasın. Günü geldiğinde, dokunulmazlık meclise geldiğinde MHP ne yapacağını bilir" diye konuştu.