HDP'nin 30 vekili, Sırrı Süreyya Önder'in kızı Ceren (23) ile Emre Abay'ın (30) nikahına gitti. Gelinin şahitliğini HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık ve Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk yaptı.
ŞAMPANYA EŞLİĞİNDE HALAY
Takvim gazetesinin haberine göre, düğünde HDP'liler Emir Yeşil orkestrasının müzikleriyle, havai fişekler ve su gibi akan şampanya eşliğinde bol bol halay çekti. Düğün sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. HDP'li Önder düğünde, doğacak torununun "Barış içinde bir ülkede büyümesi için çalışacağına" söz verdi.
500 BİN LİRALIK SARAY DÜĞÜNÜ
Gazete ayrıca, Küçüksu Kasrı'nda yapılan düğünün maddi boyutuna da yer verdi. Küçüksu Kasrı, 1856 yılında Sultan Abdülmecit tarafından yaptırıldı. Yaz aylarında dinlenmek amacıyla kullanıldı. Şimdi saray düğünlerine ev sahipliği yapan mekan, Boğaz kıyısında Üsküdar- Beykoz sahil yolunda yer alıyor. Buradaki bir düğünün maliyeti ortalama 500 bin TL'yi buluyor.
REKLAMCI DAMAT
Ayrıca haberde Sırrı Süreya Önder'in damadı Emre Abay'ın özgeçmişine dikkat çekti. Bına göre genç reklamcı, "Gezi olaylarının kışkırtıcısı" Serdar Erener'in Alamet-i Farika reklam ajansı ve "Çapulcu" işadamı Cem Boyner'in sitesi Morhipo'da çalıştı.