ABD Ankara Büyükelçisi John Bass, Ankara'daki saldırı nedeniyle mesaj yayımladı. Bass, "Ankara'daki saldırı nedeniyle derin üzüntü duyuyorum ve dehşete kapıldım. Kurbanların ailelerine en derin taziyelerimizi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz" dedi.

KİRBY: TÜRKİYE İLE GÜÇLÜ ORTAKLIĞIMIZI TEYİT EDİYORUZ

ABD Dışişleri Bakanlığı da, Ankara'da düzenlenen terör saldırısını kınadı.Bakanlık Sözcüsü John Kirby tarafından yapılan açıklamada, Kızılay'daki saldırının güçlü şekilde kınandığı bildirildi. Saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa dileyen Kirby, "Ortak terör tehdidiyle mücadelede NATO müttefikimiz Türkiye ile güçlü ortaklığımızı teyit ediyoruz" ifadesini kullandı.

İNGİLTERE BAŞBAKANI'NDAN DA AÇIKLAMA: DEHŞETE DÜŞTÜM

İngiliz hükümeti de, Ankara'da yaşanan terör saldırısının ardından Türkiye'ye destek mesajları gönderdi. İngiltere Başbakanı David Cameron, başkentte yaşanan patlamanın ardından resmi Twitter hesabından, "Ankara ve Fildişi Sahilleri'nde yaşanan kahredici terör saldırılarından ötürü dehşete düştüm. Düşüncelerim, olaylardan etkilenenlerle birliktedir" yazdı.

FRANSA: TÜRKİYE İLE DAYANIŞMA İÇİNDEYİZ

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, ülkesinin terörle mücadelede Türkiye'nin yanında olduğunu açıkladı. Elysee Sarayı'ndan Ankara'daki terör saldırısına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Cumhurbaşkanı, Ankara'nın merkezini sarsan ve çok sayıda ölüme sebep olan alçak saldırı sonrası Türk halkıyla derin bir dayanışma içindedir. Fransa, terörizmle mücadelede Türkiye'nin yanındadır" ifadeleri kullanıldı.

NATO GENEL SEKRETERİ: SALDIRIYI GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE KINIYORUM

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ankara'daki terör saldırısını güçlü bir şekilde kınadığını bildirdi. Stoltenberg, Ankara'daki terör saldırısı ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Ankara'nın merkezindeki bir otobüs durağına dönük bu akşamki terör saldırısını güçlü bir şekilde kınıyorum. Kurbanların yakınlarına, sevenlerine ve Türk halkına başsağlığı diliyor, yaralıların tamamen ve hızlı bir şekilde iyileşmesini temenni ediyorum. Bu tür hunharca saldırılara hiçbir şekilde meşruiyet addedilemez. NATO müttefikleri, Türkiye ile dayanışma içinde ve terörün her türlüsüyle mücadelede kararlı" ifadesini kullandı.