İstanbul'un Avcılar ilçesinde bulunan çöp konteynerinde konfeti ve işaret fişeği nedeniyle bir patlama yaşandı. Patlama panik yaratırken, ölen ya da yaralanan olmadı.

KAĞIT TOPLAYICISI PANİK YAŞATTI

Bomba imha uzmanlarının yaptığı incelemede patlamaya çöp konteyneri içinde bulunan kullanılmamış konfeti ve işaret fişeğinin neden olduğu belirlendi. Polis, kağıt toplayıcısının çöp konteynerini karıştırırken konfeti ve işaret fişeğinin tıpasını çektiğini değerlendiriyor.

ÜMRANİYE'DE ŞÜPHELİ ARAÇ

Edinilen bilgilere göre, İstanbul'un Ümraniye ilçesinde şüpheli araç ihbarı polisi harekete geçirdi. İhbar üzerine polis, 06 FH 1359 plakalı aracın peşine düştü. Polis, Üsküdar Yavuztürk Mahallesi'nde bir adrese girerek şahısların izini sürdü.

KAÇAK SİGARA ve AV TÜFEĞİ ÇIKTI

Şüpheli, şahısların baskın yapılan adreste bulunamaması üzerine ekipler arama çalışmasına devam etti. Şüpheli araç ise Tantavi Mahallesi'nde terk edilmiş halde bulundu. Ekipler tarafından araç üzerinde yapılan incelemelerde çok sayıda kaçak sigara ve av tüfeği ele geçirildi.

MALATYA'DA TRAFO PATLADI

Malatya'da, şehir merkezinde bulunan bir elektrik trafosu bomba gibi patladı. Şehrin en işlek caddelerinden birinde meydana gelen patlamada şans eseri can kaybı yaşanmazken adeta facianın eşiğinden dönüldü.

AŞIRI YÜKLENME YOL AÇTI

Sabah saatlerinde meydana gelen olayda, Derme Sokağı Hamidiye Mahallesi'nde bulunan bir elektrik trafosu aşırı yüklenmeye bağlı olarak patladı. Patlama sonucu trafoda küçük çaplı yangın meydana gelirken, vatandaşlar patlama esnasında büyük korku yaşadı.

İTFAİYE ANINDA MÜDAHALE ETTİ

Çevredekilerin durumu itfaiyeye bildirmesiyle kısa sürede olay yerine gelen ekipler yangına müdahale ederken yangının söndürülmesinin ardından Fırat Aksa Elektrik Dağıtım A.Ş. ilk müdahale görevlileri trafodaki elektriği keserek arızaya müdahale etti.