Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Başkanı Mehmet Kocadon, ilçenin tanıtımı için gelen 35 Fransız gazeteciyle toplantı düzenledi.

Bodrum Belediyesi ve TAV Havalimanları iş birliğiyle ilçede turizm faaliyetlerini ve sezonu hareketlendirmek amacıyla 30 Mart-15 Haziran tarihlerinde, 12 ülkeden yaklaşık 700 turizm seyahat haberleri yazan gazeteci, sosyal medya fenomeni ve internet blogger'ları Bodrum'a davet edildi.

Fransız gazeteciler öncelikle Bodrum Belediyesi Trafo Bodrum Cafe'de, belediyenin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katıldı.
"Burada tedirgin değiliz"

Fransa Turizm Gazetecileri Derneği Başkanı Philippe Moachon da Bodrum'da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Bodrum'da kaliteli turistin olabileceğini göstermek için Fransız gazeteciler olarak ilçeye geldiklerini ifade eden Moachon, "Hepimiz turizm gazetecisiyiz. Fransa'ya döndüğümüze özel dergilerde buradaki izlenimlerimizi yansıtacağız. Bir kısmımız yazılı basında yazacak, bir kısmımız da televizyonlarda ve diğerleri de internet ortamında yazacaklar." diye konuştu.

Türkiye'de tedirgin olmadıklarına işaret eden Philippe Moachon, "Biz burada tedirgin değiliz ve 35 gazeteci olarak buraya geldik. Türkiye'deki havalimanları çok daha güvenli. Çünkü sizde havalimanlarına girerken birkaç tane yoklama var, ama bizde o da yok. Havalimanlarınız Fransa'dan daha güvenli." şeklinde konuştu.