Genelkurmay Başkanlığından, güvenlik güçlerince dün  gerçekleştirilen operasyonlarda, Şırnak'ta 6, Mardin'in Nusaybin ilçesinde ise 4 olmak üzere 10 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği  bildirildi. Buna göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde düzenlenen operasyonlarda 4  terörist etkisiz hale getirildi. Böylece operasyonda toplam etkisiz hale  getirilen terörist sayısı 302 oldu. Nusaybin'de 9 el yapımı patlayıcı imha  edilirken, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 674'e çıktı.

Şırnak'ta devam eden operasyonlarda 6 terörist etkisiz hale getirildi.  İlçede, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 266 oldu. El yapımı  patlayıcı yapımında kullanılan bir imalathanede bulunan 32 el yapımı  patlayıcıyla, operasyon sahasında farklı yerlerde tespit edilen 25 el yapımı  patlayıcı imha edildi. Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı  813'e ulaştı.
 
Diyarbakır'ın Lice ve Kocaköy ilçelerinde, güvenlik güçlerince  düzenlenen yol araması sırasında, üç farklı yerde tespit edilen, bir ton amonyum  nitrat ve tüplerle güçlendirilmiş bir el yapımı patlayıcı, 100 kilogram amonyum  nitrat ve tüplerle güçlendirilmiş bir el yapımı patlayıcı ile 120 kilogram  amonyum nitratla güçlendirilmiş bir el yapımı patlayıcı olmak üzere toplam üç  ayrı el yapımı patlayıcı imha edildi.
 
Diyarbakır-Silvan kara yolunu ulaşıma kapatan bölücü terör örgütü  mensubu teröristlerce, sivil bir kamyonet gasbedildi.
 
Gaziantep'te 3 DAEŞ'li yakalandı
Kilis'in Elbeyli ilçesinde, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan  girmeye çalışan terör örgütü DAEŞ mensubu 3 terörist yakalanarak gözaltına  alındı. Mardin'in Dargeçit ilçesinde ise bölücü terör örgütü ile irtibatta  olduğu tespit edilen 6 işbirlikçi şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık edenlere yönelik  gerçekleştirilen operasyonlarda, Şırnak'ta 4, Van'da 2, Mardin ve Mersin'de birer  olmak üzere toplam 8 işbirlikçi şahıs yakalanarak gözaltına alındı.