Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 40 dakikalık gecikmeyle saat 18.40'da başlayan görüşme 1 saat 40 dakika sürdü. 

AK Parti MKYK'daki yetki devrinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu arasında görüş ayrılığı olduğu iddiaları görüşmeyi kritik hale getirmişti. 

İLK AÇIKLAMA CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN
Görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından "Açıklama yok. Haftalık olağan kabul sona erdi" şeklinde açıklama geldi. 

DAVUTOĞLU MYK'YI TOPLAYACAK, BASIN TOPLANTISI DÜZENLEYECEK
Başbakan Ahmet Davutoğlu, yarın saat 11.00'de gerçekleşecek MYK toplantısı sonrası bir basın toplantısı düzenleyerek gelişmeleri değerlendirecek.

VE KONGRE KARARI
Görüşmenin ardından partinin, Mayıs sonu gibi kongreye gitme kararı alındığı öğrenildi. Ancak kesin tarih yarın yapılacak MYK toplantısında belirlenecek.

Ahmet Davutoğlu'nun  kongrede aday olmayacağı belirtiliyor...

BAŞBAKAN 21 AYDIR GÖREVDE
Başbakan Ahmet Davutoğlu 21 aydır görevde. Davutoğlu ve Erdoğan'ın Suriye, Mısır, paralel yapı konularında tam bir fikir birliği içinde olduklarını biliniyordu. Hatta Erdoğan'ın Davutoğlu'nu Başbakan olarak seçmesinde bu fikir birliği de en önemli etken olduğu yorumları yapılmıştı.