MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme taşınan "azınlık hükümeti" ile ilgili soruya verdiği cevabının çarpıtıldığını belirterek, "Partimizin herhangi bir 'azınlık hükümeti' seçeneğine sıcak ve olumlu yaklaşması düşünülemeyecektir" dedi. 


MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Bugün Reuters Haber Ajansı'ndan bir muhabirin tarafımı ziyareti sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gündeme taşınan "azınlık hükümeti"yle ilgili sorulan bir soruya verdiğim cevap çarpıtılarak, asıl anlamından uzaklaştırılarak medyaya servis edilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin maksatlı şekilde tartışmaya açılan "azınlık hükümeti" formülüne nasıl baktığı Sayın Genel Başkanımız tarafından teferruatlı bir şekilde açıklanmıştır" ifadelerini kullandı. 
"Partimizin herhangi bir "azınlık hükümeti" seçeneğine sıcak ve olumlu yaklaşması düşünülemeyecektir" diyen Yalçın, şunları kaydetti: 
"Esasen söylemek istediğim de ana hatlarıyla ve öz olarak bundan ibarettir. Kaldı ki, Sayın Genel Başkanımızın muhtemel bir "Azınlık Hükümeti"ni desteklememe kararının hilafına herhangi bir parti yöneticimizin söz, beyan ve iması söz konusu değildir. Bu gerçeklerin kamuoyu tarafından bilinmesi saygıyla duyurulur."