CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Parti Meclisi toplantısı öncesi siyasi gündemi değerlendirdi.MHP'yi sert dille eleştiren Kılıçdaroğlu, "MHP bütün çağrılara olduğu gibi hayır dedi. Yüzde 60'lık çağrımıza MHP hayır dedi. Her şeye hayır diyen parti vatandaşın önüne nasıl çıkacak? Her şeye hayır! Evet yok... MHP vatandaşın önüne nasıl çıkacak. Evet dediği hiç birşey yok. MHP'nin tavrıyla AK Parti'ye moral avantajı sağladı" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, "Biz ne dedik? İlkelerimiz var, kurallarımız var. Neden? Türkiye için. Siyasetçilerin, siyasal partilerin de görevi budur dedik. Hayır dedi" ifadelerini kullandı.

"YETER DE YETER...."

Önümüzdeki seçimlerin bir dayatma seçimi olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, "Değerli vatandaşım bunlar sana, "neden oyunu bana vermedin" deyip, ülkeyi kaos ortamına sürüklüyor. Benim de görevim var. Hatam varsa bana söyle, sorunum varsa bana söyle. Eğer yoksa artık yeter de, elini vicdanına koy ve sandığa gidip, artık bu duruma yeter de yeter. Her vatandaşın şunu bilmesini isterim, daha düne kadar inanç üzerinden, yaşam tarzı üzerinden siyaset yapıyorlardı, izin verme" dedi.