CHP Lideri Kılıçdaroğlu hem partisinin, hem de rakiplerinin milletvekili aday listelerini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu AK Parti'de 3 dönemlik bakan ve vekillerin adaylığı için, "Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde MHP'den ihraç edilen Tuğrul Türkeş'in AK Parti'den adaylığı da vardı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir grup gazeteci ile sohbet toplantısı yaptı.


TUĞRUL TÜRKEŞ VE MERAL AKŞENER YORUMU
Tuğrul Türkeş'in AK Parti'den adaylığını ve Meral Akşener'in MHP'de liste dışı kalmasını değerlendirdi: "Meral Hanım siyasetin çok önemli bir figürüydü. Parlamentoyu yönetirken de son derece başarılıydı. Partisi ile yaşadığı sorunları bilmiyorum. Tuğrul Türkeş, pek çok çevrede hayal kırıklığı yaşattı. Söylemlerini sık sık değiştirmesi, siyasette kendisine duyulan güveni temelden sarsmıştır."


''ESKİYE RAĞBET OLSA BİT PAZARINA NUR YAĞARDI''
Kılıçdaroğlu'nun gündeminde AK Parti'nin aday listesi de vardı. AK Parti'de, 7 Haziran'da 3 dönem kuralına takıldığı için listelere giremeyen bazı bakan ve milletvekillerinin, 1 Kasım için aday gösterilmesini değerlendirdi: "Güzel bir atasözü vardı. 'Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı.' 13 yılda o ekip Türkiye'yi bu hale getirdi. AKP düşüş sürecine girmiştir. Artık topluma güven vermiyor. Çünkü AKP'nin artık bir özgür iradesi yok. AKP şu an, tutsak alınan bir siyasi parti konumunda."


''ONUN AÇISINDAN SÜRPRİZ DEĞİLDİ''
Kılıçdaroğlu aday listesinde yer almadığı için CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Murat Özçelik'e de seslendi. CHP Lideri, "Listelere girmeyişi onun açısından bir sürpriz değildi. Umuyorum hem siyasete, hem CHP'ye katkıları sürecektir” dedi.